Letenky Praha

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

ČSA a Etihad spolupracují v rámci svých věrnostních programů

logo ČSA Létáte často a patříte mezi sběratele leteckých mílých? Pak pro vás mám příjemnou zprávu, cestující ČSA mohou nově sbírat a využívat míle při cestách do dalších 80 destinací v síti Etihad Airways

Od 1. srpna 2012 budou moci členové věrnostních programů OK Plus ČSA a Etihad Guest společnosti Etihad Airways vzájemně získávat a využívat míle na všech letech Českých aerolinií a Etihad Airways.

Vzájemná dohoda obou společností staví na úspěšné codesharové spolupráci, zahrnující 18 destinací, kterou oba vlajkoví dopravci oznámili v červnu 2011 a která navazuje na obnovení přímého operování ČSA na trase Praha – Abú Dhabi z minulého podzimu.

Členové věrnostního programu Etihad Guest, kteří poletí s ČSA budou nyní získávat míle Etihad Guest, které mohou vyměnit za lety zdarma, nákup širokého spektra produktů dostupných v on-line prodejně Etihad Guest Reward Shop, nebo za platby v hotovosti ve více než 30 milionech prodejen po celém světě prostřednictvím aplikace PointsPay, která umožňuje vyměnit věrnostní míle za hotovost.

Věrnostní program Etihad Guest

Oceňovaný věrnostní program Etihad Guest byl spuštěn v srpnu roku 2006 a rychle se stal jedním z nejrychleji se rozvíjejících a nejvíce inovačních věrnostních programů v letecké dopravě. Etihad Guest má nyní více než 1,6 milionu členů. Program dává účastníkům možnost shromažďovat Etihad Guest míle, které lze následně využívat v široké nabídce více než 3000 letů a také při čerpání odměn neletové povahy u více než 200 partnerských společností, od hotelového ubytování a půjčování aut přes maloobchodní slevy až po nákup zajímavých produktů v on-line prodejně Etihad Guest Reward Shop. Další informace o programu Etihad Guest naleznete na adrese: www.etihadguest.com

Věrnostní program OK Plus

České aerolinie nabízejí svým stálým zákazníkům věrnostní program OK Plus. Více než 600 000 členů programu OK Plus získává na svůj účet míle za lety s Českými aeroliniemi i s partnery z letecké aliance SkyTeam. Míle je možné získat také za využití služeb více než 70 neleteckých partnerů, jako jsou hotely, autopůjčovny, banky aj. Nasbírané míle lze jednoduše proměnit za kteroukoli z nabízených odměn, jakými jsou např. bonusové letenky do celého světa, převedení do třídy Business, nadváha zavazadel, vstupy do letištního salónku, parkování na letišti, pronájem vozů a další. Firemní program OK Plus Corporate přináší na firemní účet body za všechny lety provozované Českými aeroliniemi. Body z firemního účtu mohou korporátní zákazníci kdykoli proměnit za bonusové letenky do sítě Českých aerolinií a další odměny. Více informací naleznete na stránkách: www.okplus.cz

Online rezervace levných letenek

ČSA a Etihad spolupracují v rámci svých věrnostních programů

  LetenkyPraha.com

  Web LetenkyPraha.com má jediný cíl, informovat o akčních nabídkách letenek z Prahy a zároveň poskytnout i informace o jednotlivých destinacích, kam lze z pražského letiště Ruzyně vyrazit. Jakékoliv náměty a podněty uvítáme, určitě nám napiště skrze kontaktní formulář. A nyní si už vyberte své levné letenky z Prahy, kam je libo.

  Najděte si ubytování

  Najdi si ubytování Nevíte kde při svých toulkách složit hlavu? Vyberte si k levným letenkám i online kvalitní ubytování za rozumnou cenu.

  Aktuální výstavy, akce

  • Nové letecké spojení Paříž – Budapešť od Transavia.com
  • logo Transavia.com Letecká společnost Transavia zahajuje od 15. dubna dvakrát týdně letecké spojení z Paříže do Budapešti. Důvodem je, že Budapešť je dosti oblíbenou destinací Francouzů. V roce 2013 nárůst turistů na francouzském trhu dosáhl 1,8 % a zaznamenáno bylo 387 000 přenocovaných francouzských turistů v Budapešti. Většinou jde o pobyty s průměrnou dobou 2,6 přenocování. V zimním období budapešťské hotely také nabízely třídenní pobyty s jedním dnem zdarma.

   17. 5. 2014


  • Brussels Airlines rozšiřují síť
  • Společnost Brussels Airlines v posledních měsících investovala do největšího rozšíření letové sítě ve své historii. V letním letovém řádu se objeví devět nových destinací: Ajaccio, Bastia, Figari, Atény, Bari, Cagliari, Malta, Montpellier, Sevilla a dále dvě města v Polsku s provozem celoročním: Krakov a Varšava.

   Zároveň přibude frekvence do několika stávajících destinací: Florencie, Palerma, Marseille, Catanie a Madridu.

   Kromě rozšiřování sítě pracují Brussels Airlines na několika dalších projektech. Letos na jaře se rozběhnou webové stránky společnosti v nové podobě a dále bude představen nový věrnostní program speciálně pro Evropu, který bude koexistovat společně s aktuálním programem Miles & More.

   23. 3. 2014


  • Muzeum 9/11 se v New Yorku otevře v květnu
  • Muzeum 9/11, které připomíná teroristické útoky na New York z 11. září 2001, bude po dlouhých letech odkladů otevřeno v polovině května, vstupné pro dospělé je stanoveno na 24 dolarů. Vstupenky do podzemního muzea přímo na Ground Zero se začnou prodávat již v březnu 2014.

   23. 3. 2014


  • Nová linka Ryanair Praha – Dublin od dubna 2014!
  • Pachatel se vrací na místo činu a Ryanair se po 4 letech vrací do Prahy. Od dubna 2014 bude 10× týdně létat mezi Prahou a irským Dublinem.

   Cena zpáteční letenky má začínat na 59,98 eurech, tedy 1 630 Kč. To je zhruba polovina ceny letenky od společnosti Aer Lingus, která na trase lítá již nyní. Zajímavé je, že Ryanair vlastní 29,4 % této aerolinky.

   14. 11. 2013


  • EasyJet odbavuje mobilem
  • logo easyJet
   Cestující, kteří odlétají z pražského letiště Václava Havla se společností easyJet, si mohou vyzkoušet odbavení pomocí mobilní aplikace. Tu už teď společnost používá na 51 mezinárodních letištích. Aplikace je k dispozici zdarma v sedmi jazycích pro majitele mobilních telefonů s operačními systémy Android a iOS.

   30. 7. 2013


  • Zahájení nové linky ČSA z Florencie do Prahy
  • ČSA zahájila od 1. dubna letošního roku lety na zcela nové lince z Prahy a to do italské Florencie.

   16. 7. 2013


  • Posílené lety ČSA z Prahy do Nice
  • logo ČSA Lety ČSA z Prahy do Nice jsou od června posíleny celkem na 8 spojů pro cesty tam i zpět. Letiště v Nice se stále rozvíjí, buduje se terminál 2, který má zajistit větší kvalitu přijetí, nové prostory pro letadla i rozšířit nabídku butiků. Ve stejném duchu se proměňuje terminál 1. Již první dva měsíce roku stoupl provoz o 6,1 % na 1 991 000 cestujících, a to i díky novým společnostem, které ho využívají, mezi nimi i ČSA.

   16. 7. 2013


  • Aerolinky Emirates a Qantas vstoupily do historického partnerství
  • logo Emirates Airlines Emirates a Qantas oficiálně zahájily partnerství, když společnost Qantas v dubnu poprvé na lince ze Sydney a Melbourne letěla do Londýna přes mezinárodní centrum společnosti Emirates v Dubaji. Partnerství představuje pro Qantas a Emirates novou éru. Dopravci se rozhodli spolupracovat, aby vytvořili nejlepší leteckou síť destinací a zákazníkům poskytli možnost využívat nejlepší salonky a věrnostní programy.

   14. 7. 2013


  • easyJet sníží zátěž letadel novými odlehčenými sedadly, vozíky a sharklety
  • logo easyJet Letecká společnost easyJet představuje řadu opatření, která mají snížit spotřebu paliva a emise CO2. Palivo se bude šetřit díky novým lehčím sedadlům, odlehčeným vozíkům a aerodynamickými vylepšeními, např. sharklety – rozšířením konců křídel, díky kterým pracují křídla efektivněji. Nová sedadla Recaro budou namontována do konce léta 2014, sharklety se objeví od srpna 2013 a nové odlehčené vozíky budou používány od dubna 2013.

   14. 7. 2013


  • InterContinental hotel Dieu v Marseille
  • Koncem dubna byl otevřen v Marseille dlouho očekávaný InterContinental – Hotel Dieu, druhý pětihvězdičkový hotel v této francouzské metropoli. Vznikl rekonstrukcí bývalé nemocnice a má být chloubou města. Lobby hotelu je vyzdobeno barvami a materiálem, který připomíná historii a kulturu Marseille. Hotel nabízí celkem téměř 200 pokojů, z toho 22 suit. Některé mají krásný výhled na starý přístav, jiné jsou vybaveny soukromou terasou. Je zde řada restaurací, brasserie, která pokračuje na terase o celkové výměře 750 m2. Restauracím šéfuje Lionel Lévy. Je zde také rozsáhlé wellness centrum na 1000 m2 s krytým bazénem, saunami hammamem a další péčí. Pro semináře je rovněž vyhrazen prostor 1000 m2. Renovace celé budovy trvala tři roky.

   14. 7. 2013


 • Vaše názory

  • Karel Likar: Dobry den ze Sibire.Zkusenosti s Aeroflotem mam je... »
  • Jan Matil. com: Velmy pohodlne apriemne rad cestuju s vasi s... »
  • Marie: Arogantní chování při neuskutečněném letu č.Y 2226... »
  • Markéta Kosová: Změnili mi čas odletu, který mi navazoval a na pře... »
  • Jan Hátle: Letěli jsme s AF dne 23.1.2014 z NUE přes CDG do P... »
 • Vyhledávání

  Spřízněné stránky