Letenky City Airline levně z Prahy

levné letenky City Airline a pravidla pro zavazadla v letadle

City Airline

logo City Airline

City Airline jsou švédské regionální aerolinky se základnou na letišti v Göteborgu. Z tohoto letiště létají celkem do 22 různých destinací v Evropě. Ke svému provozu používají deset strojů značek McDonnell Douglas a Embraer.

Kam létá City Airline přímo z Prahy

City Airline vás přímo z Prahy vezmou pouze do švédského Göteborgu.

Zavazadla v letadlech City Airline

Cestující ve všech třídách si s sebou smějí vzít jeden kus příručního zavazadla o maximální hmotnosti 8 kg. Zavazadlo smí mít maximální rozměry 45 cm × 35 cm x 20 cm, neboť se z bezpečnostních důvodů musí vejít pod sedačku.

Každý cestující v ekonomické třídě si s sebou rovněž smí vzít jeden kus odbavovaného zavazadla o celkové hmotnosti 20 kg, cestující v business třídě si mohou dokonce zabalit zavazadlo o hmotnosti 30 kg. Důležité je vědět, že žádné ze zavazadel nesmí mít více než 32 kg.

V případě cesty s dítětem do dvou let věku mu lze přibalit zavazadlo o maximální hmotnosti 10 kg. Tímto zavazadlem smí být i dětský kočárek.

Poplatky u letecké společnosti City Airline

Poplatek za zavazadlo těžší, než povoluje daný limit, je v případě vnitrostátních letů 6 euro za každý kilogram a v případě mezinárodních letů 12 euro za kilogram.

Do letadla společnosti City Airline si můžete vzít i svého zvířecího miláčka. Poplatek za jednu cestu jednoho zvířete na vnitrostátní lince je 200 švédských korun, v případě cesty na mezinárodní lince je to 400 švédských korun.

Změna rezervace v cestovních třídách Promo a Eco vás vyjde na 300 švédských korun, ve vyšších třídách je přepis zdarma.

Věrnostní program City Airline

Pro své pravidelné cestující aerolinky City Airline provozují věrnostní program EuroBonus, který je společný pro několik leteckých společností ze severní Evropy. Registrovaní členové programu v něm získávají míle za absolvované lety, přičemž jsou následně rozděleni do několika skupin v závislosti právě na počtu oněch mílí:

  • Do skupiny Basic jsou automaticky zařazeni všichni registrovaní cestující po absolvování svého prvního letu. Za odměnu si mohou třeba půjčit auto od společností Avis, Hertz a Sixt s významnou slevou.
  • Po odlétání 20 000 mil jsou poté povýšeni do úrovně Silver. Mezi výhody patří nulové poplatky za rezervace letenek, přednostní zápis na waiting list, navýšení limitu zavazadel o 10 kg či možnost odbavení na business přepážkách.
  • Do nejvyšší kategorie Gold jsou cestující zařazení až po odlétání 45 000 mil. Poté mohou počítat s navýšením limitu zavazadel až o 20 kg, mají přístup do letištních salónků, jsou odbaveni přednostně a na čekací listině mají absolutní prioritu.

Možnosti platby / jak platit letenky City Airline

Letenky od společnosti City Airline lze zaplatit jen a pouze platebními kartami Visa, Mastercard, American Express či Diners Club International.

Cestování s malými dětmi

V případě cesty s dětmi do dvou let je potěšující zprávou, že za letenky pro ně zaplatíte pouze 10 % ze standardní ceny. Je však nutné počítat s tím, že vaše ratolest vám bude po celou dobu sedět na klíně.

Malí cestující do dvou let věku smí mít i své vlastní zavazadlo o maximální hmotnosti 10 kg, přičemž je možné odbavit i kočárek.

Děti ve věku 5 až 11 let musí cestovat buď s dospělým doprovodem, anebo musí letět jako nedoprovázené děti, kdy se o ně postará personál aerolinek. V takovém případě je však účtován příplatek ve výši 250 švédských korun za každý let.

Jak ušetřit s letenkami City Airline

V případě, kdy chtějí cestující ušetřit za servisní poplatky ve výši až 250 švédských korun, nezbude jim nic jiného, než si letenky objednat skrze internet.

Historie City Airline

Letecká společnost City Airline byla založena v roce 1997, přičemž svůj provoz zahájila až 10. září 2001. Do té doby se zabývala pouze pronájmem svých letounů britským aerolinkám bmi, načež uvedly do provozu svojí první linku ze švédského Göteborgu. Aerolinky jsou stále plně soukromé a nezávislé na vládě.

Vaše zkušenosti z letadel City Airline

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují