Letenky Bulgaria Air levně z Prahy

levné letenky Bulgaria Air a pravidla pro zavazadla v letadle

Bulgaria Air

Společnost Bulgaria Air (bulharsky България Ер) je národní letecký dopravce Bulharska. Svoji hlavní základnu mají na letišti v Sofii, kde jsou také největší leteckou společností dle podílu na počtu odbavených cestujících. Na jaře 2012 Bulgaria Air provozovala více než 20 pravidelných linek s odlety z Sofie, Varny a Burgasu.

Ke svému provozuju aerolinky používají pouhých 13 strojů značek Airbus, Avro, BAe a Embraer. V roce 2008 s nimi přepravili 1 185 430 cestujících.

Kam létá Bulgaria Air z Prahy

Bulgaria Air provozuje z Prahy jedinou pravidelnou linku, která Prahu spojuje s bulharskou Sofií.

Zavazadla v letadlech Bulgaria Air

Všichni zákazníci Bulgaria Airu si na palubu mohou vzít jeden kus příručního zavazadla o maximální hmotnosti 10 kg a maximálních přípustných rozměrech 55 x 40 x 23 cm, přičemž součet všech stran tohoto zavazadla nesmí překročit 115 cm.

Do příručního zavazadla je zakázáno si brát nebezpečné předměty, jako jsou nože či nůžky a dále veškeré tekutiny o objemu větším než 100 ml. Výjimku tvoří tekutiny (jako jsou např. parfémy či jiná kosmetika), které byly zakoupeny v obchodech přímo na letišti. Ty však musí zůstat zabaleny v originální průhledné igelitové tašce.

Spolu s ním si všichni cestující mohou vzít i odbavované zavazadlo, které se odevzdává ještě před samotným nástupem do letadla. Počet a maximální přípustná hmotnost zavazadel se liší v závislosti na cestovní třídě, v níž máte zakoupenu letenku.

V případě cesty v ekonomické třídě smíte na všech vnitrostátních i mezinárodních letech přepravovat jeden kus odbavovaného zavazadla o maximální hmotnosti 23 kg a o součtu všech stran zavazadla nejvýše 158 cm. Cestujete-li ve třídě business, smíte mít tato zavazadla dvě.

Jak už to tak bývá, mívá tento systém celou řadu výjimek:

 • Majitelé Gold Bonus Program Card si mohou vzít ještě jeden kus 23kilogramového zavazadla navíc.
 • Držitelé karet Bulgaria Air/CCBank a členové programu CCBank Club si mohou vzít dvě 23kilogramová zavazadla, za třetí se účtuje poplatek jako za každé další zavazadlo.
 • Příslušníci vojenského námořnictva si navíc mohou vzít jeden kus nejvýše 23kilogramového zavazadla.
 • Dětem do dvou let lze zabalit jeden kus zavazadla o nejvyšší přípustné hmotnosti 10 kg a o součtu rozměrů maximálně 115 cm.

Poplatky u letecké společnosti Bulgaria Air

V případě překročení maximální přípustné hmotnosti a rozměrů zavazadla si Bulgaria Air účtuje přirážku.

Mezinárodní lety:

 • U zavazadel o hmotnosti 23 kg až 32 kg musíte doplatit 50 euro.
 • Za zavazadla s celkovým součtem stran mezi 158 cm a 203 cm zaplatíte navíc 70 euro.
 • Za druhé zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a o součtu rozměrů do 158 cm zaplatíte 50 euro.
 • Za třetí takové zavazadlo dáte 100 euro.

Vnitrostátní lety:

 • Za zavazadla s hmotností 23 kg až 32 kg si připlatíte 20 euro.
 • Při překročení povolených rozměrů zavazadla vám bude naúčtováno 30 euro navíc.
 • Druhé odbavované zavazadlo si můžete přikoupit za 20 euro.
 • Třetí zavazadlo si dokoupíte za 50 euro.

Pamatujte rovněž na fakt, že lze přepravovat zavazadla o maximální hmotnosti 32 kg. V případě překročení tohoto limitu se musejí přepravovat jako součást nákladní přepravy.

Cestujete-li se zvířetem přímo na palubě, zaplatíte za něj poplatek 50 euro. Bude-li zvíře cestovat v nákladním prostoru letadla, účtuje se poplatek 80 euro.

Věrnostní program Bulgaria Air

Pro své pravidelné zákazníky společnosti Bulgaria Air provozuje věrnostní program FLY MORE. Po registraci do programu získáváte za každé rezervované letenky virtuální míle, jejichž počet se navíc liší v závislosti na cestovní třídě. Čím je vyšší, tím více mílí vám přibude.

Věrnostní program FLY MORE má tři úrovně:

 • Basic Level je startovací úrovní programu, je automaticky přidělen všem nově registrovaným účastníkům.
 • Silver Card zákazník obdrží po pěti absolvovaných letech. Karta má neomezenou platnost a opravňuje jejího držitele k výměně bonusových bodů za bezplatné letenky a další služby.
 • Gold Card dosáhnete po nasbírání alespoň 30 000 mil v průběhu 18 měsíců. V tomto případě je počet výhod zdaleka nejvyšší – smíte si přibalit jedno až 23kg zavazadlo navíc, smíte navštěvovat letištní salónky, máte právo na přednostní odbavení a získáváte další výhody u partnerů programu.

Možnosti platby / jak platit letenky Bulgaria Air

Plánujete-li letenku uhradit ihned po její rezervaci, můžete využít platební karty Visa či MasterCard, nejpozději však méně než 24 hodin před plánovaným odletem daného spoje. Za stejných podmínek můžete využít i registrovanou debetní kartu platebního systému Epay.

V případě návštěvy fyzické pobočky aerolinek Bulgaria Air můžete platit i bankovním převodem, v hotovosti, popř. přímo na místě kreditní a debetní kartou.

Cestování s malými dětmi

V případě potřeby je možné využít služby doprovod o samotě cestujícího dítěte ve věku do 12 let, kdy nad ním převezmou veškerý dohled pracovníci aerolinek Bulgaria Air. Děti do 12 let o sami cestovat nesmí, děti ve věku od 12 let do 18 let mohou cestovat rovněž pod statutem nedoprovázeného dítěte.

Podmínky této služby jsou u aerolinek Bulgaria Air následující:

 • Děti ve věku od 3 do 5 let smějí cestovat pouze v případě, je-li jim za další dodatečný poplatek přidělen osobní opatřovatel společnosti Bulgaria Air. Za jeden poplatek mohou cestovat až dvě takto malé děti z jedné rodiny.
 • Děti musí být vybaveny veškerými potřebnými doklady, tj. cestovním pasem, popř. vízy, očkovacími a zdravotními průkazy.
 • Rodič, který dítě svěřuje do přepravy, musí na odletovém letišti zůstat až do doby, než letadlo odletí. Na informační přepážku letiště navíc musí odevzdat kontaktní informace, na kterých bude k dispozici až do okamžiku přistání na cílovém letišti.
 • Všechny dokumenty potřebné pro využití této služby musejí být podepsány již v okamžiku rezervace či odbavení. Na cílovém letišti musí svěřené dítě převzít osoba uvedená ve formuláři.
 • Tuto službu nelze využít na letech, které zahrnují mezipřistání a čekání buď přes noc, nebo to, které převyšuje dobu 6 hodin. Výjimku tvoří situace, kdy si rodič v takovém případě zajistí hlídání dítěte na transferujícím letišti.

Jak ušetřit s letenkami Bulgaria Air

Bulgaria Air nabízí stejně jako některé další letecké společnosti akční nabídky, kdy je určitý počet sedaček v letadle prodáván za velmi výhodnou cenu. Vyplatí se proto sledovat stránky aerolinek Bulgaria Air a některých dalších specializovaných serverů, které se zabývají tipy na levné letenky.

Historie Bulgaria Air

Společnost Bulgaria Air byla založena v roce 2002 jako nástupce zkrachovalých Balkan Bulgarian Airlines. V témže roce byla tamním ministerstvem dopravy jmenována jako národní přepravce Bulharska a ještě v prosinci téhož roku zahájila svůj provoz.

K privatizaci aerolinek došlo v roce 2006, kdy nevyšel záměr vlády odprodat společnost zahraničnímu investorovi a Bulgaria Air koupilo uskupení bulharských podnikatelů. V roce 2008 se společnost stala plnohodnotným členem Mezinárodní asociace leteckých dopravců.

Vaše zkušenosti z letadel Bulgaria Air

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Napište zkušenosti s Bulgaria Air
  Zobrazit zkušenosti ostatních cestovatelů

  Bulgaria Air novinky

  • Bulgaria Air, nový dopravce z Prahy do Sofie
  • 25. března zahájí na trase Praha – Sofie operovat nový letecký dopravce Bulgaria Air. Spojení bude probíhat každý den mimo sobotu letadlem typu Embraer 190 s kapacitou 108 míst. Ceny jednosměrných letenek Praha – Sofie začínají na 4 400 Kč včetně všech tax a poplatků.

   16. 3. 2012


  Spřízněné stránky