Letenky Brussels Airlines levně z Prahy

levné letenky Brussels Airlines a pravidla pro zavazadla v letadle

Brussels Airlines

Brussels Airlines se základnou na letišti v Bruselu jsou největší belgické aerolinky, které provozují 65 linek do destinací v Evropě a Africe. Dceřiná společnost německé Lufthansy rovněž provozuje služby charterové přepravy.

Letecká společnost Brussels Airlines ke svému provozu používá 47 strojů hned od pěti různých výrobců, přičemž další dva stroje Airbus mají aerolinky objednané.

Brussels Airlines jsou členy leteckého uskupení Star Alliance.

Kam létá Brussels Airlines z Prahy

Letenky Brussels Airlines na přímé spojení z Prahy můžete zakoupit pouze do Bruselu.

Zavazadla v letadlech Brussels Airlines

Cestující si smějí vzít na palubu příruční zavazadlo o maximálních rozměrech 55 cm x 40 cm x 23 cm. Ve všech ekonomických třídách je povolen jen jeden kus, přičemž pasažéři v business třídách si smějí vzít zavazadla dvě. Hmotnostní limity se liší v závislosti na cestovní třídě následovně:

 • b.light economy: 6 kg
 • Economy: 8 kg
 • b.flex economy+: 12 kg
 • Business: 12 kg
 • b.business: 16 kg

Všichni pasažéři Brussels Airlines mají samozřejmě právo vzít si s sebou i odbavované zavazadlo. V případě krátkých letů je maximální limit pro ekonomickou třídu 20 kg a pro třídu business 30 kg. Na dálkových letech je možné si vzít zavazadla dvě, přičemž v ekonomické třídě smí každé z nich vážit nanejvýš 23 kg a ve třídě business 32 kg.

Žádné ze zavazadel nesmí mít více než 32 kg. Cestující bude v takovém případě donucen svůj kufr přebalit.

Poplatky u letecké společnosti Brussels Airlines

V případě, že hmotnost vašeho zavazadla překročila povolený limit, musíte počítat s nutností uhradit poplatek za každý kilogram nadváhy. V případě krátkých letů a úhradě poplatku přes internet se platí za každý kilogram navíc 10 euro, v případě úhrady až na letišti je nutné zaplatit 12 euro/kg.

Na letu do Tel Avivu je za jeden kilogram nadváhy účtováno 12 euro v případě platby přes internet a 15 euro pokud budete platit až na letišti. Na dálkových letech je za zavazadlo s nadváhou účtován jednotný poplatek 50 euro. Rovněž existuje možnost přiobjednat si na těchto letech třetí zavazadlo, přičemž za 23 kilový kufr se platí 150 euro a za třetí zavazadlo o maximální hmotnosti 32 kg zaplatíte 200 euro. Třetí zavazadlo nelze objednat skrz internet.

Změna již rezervované letenky v ekonomické třídě stojí každou osobu 50 euro plus doplatek plné ceny letenky.

Věrnostní program Brussels Airlines

Letecká společnost Brussels Airlines provozuje pro své pravidelné cestující věrnostní program Miles & More, který původně spustila německá Lufthansa, a to již v roce 1993. Účastníci programu v něm sbírají prolétané míle, nejen ty s Brussels Airlines, nýbrž s libovolnou z participujících aerolinek.

V čím vyšší třídě daný cestující létá, tím rychleji mu body na konto přiskakují. Za prolétanou míli v první cestovní třídě je tak mnohem víc bodů, než za míli ze třídy economy.

Nasbírané míle je následně možné směnit za některou z výhod, přičemž záleží na hodnosti, které daný cestující díky počtu bodů dosáhl. Jsou celkem čtyři:

 • Miles & More je základní level, který je automaticky přiřazen každému nově registrovanému členovi programu. Nevyplývají z něho žádné speciální výhody.
 • Frequent Traveller je úroveň dosažitelná po prolétání 35 000 mil v průběhu jednoho kalendářního roku. Cestující, který dosáhl této hodnosti, má mimo jiné nárok na odbavování na business přepážkách, smí navštěvovat letištní salónky a limit jeho zavazadel vzrostl až na 40 kg.
 • Senator, jehož platnost je dva roky, získá každý pasažér po odlétání 100 000 mil. Krom všech výhod úrovně Frequent Traveller má navíc cestující právo na přednostní odbavení a nástup do letadla, bezplatný upgrade cestovní třídy či má garantována volná místa v letadle.
 • Nejvyšší úrovní věrnostního programu Miles & More je hodnost HON Circle, které lze dosáhnout až po odlétání 600 000 mil v průběhu dvou let. Oproti výhodám předchozích úrovní má držitel navíc právo na osobního asistenta či odvoz limuzínou.

Možnosti platby / jak platit letenky Brussels Airlines

Za letenku od společnosti Brussels Airlines je možné zaplatit buď v hotovosti v kanceláři aerolinek, nebo pomocí platební karty. Podporované jsou karty Mastercard, Visa, American Express a Diners Club.

Cestování s malými dětmi

Aerolinky Brussels Airlines nabízejí službu doprovod samostatně cestujícího dítěte, kdy můžete poslat svého potomka ve věku 5 až 12 let třeba do Afriky a přitom mít jistotu, že o něj bude postaráno a bude v bezpečí. Za poplatek 30 eur se o něho postará personál Brussels Airlines, a to od chvíle odbavení přes veškerý čas na palubě až po přijetí na cílovém letišti.

Jak ušetřit s letenkami Brussels Airlines

Cestující společnosti Brussels Airlines mohou ušetřit peníze za ubytování a za pronájem automobilu od půjčoven Avis, pokud se rozhodnou provést rezervaci právě skrze stránky těch belgických aerolinek.

Historie Brussels Airlines

Letecká společnost Brussels Airlines vznikla 25. března 2007, kdy došlo ke sloučení aerolinek Virgin Express a SN Brussels. Hned o rok později v září získala 45 % akcií Brussels Airlines německá Lufthansa s tím, že zbývajících 55 % bude mít právo odkoupit v roce 2011.

V roce 2009 se Brussels Airlines nejprve dohodly na sdílení kódů na letech do Německa s Lufthansou, načež vstoupily do uskupení Star Alliance. Ještě v témže roce Brussels Airlines začaly podporovat společný věrnostní program Miles & More.

V současné době Brussels Airlines spolupracují na vytvoření nové letecké společnosti v africké republice Kongo. Aerolinky mají být uvedeny do provozu ještě v roce 2010, přičemž budou nabízet denní spojení mezi Kinshasou a Bruselem.

Vaše zkušenosti z letadel Brussels Airlines

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Napište zkušenosti s Brussels Airlines
  Zobrazit zkušenosti ostatních cestovatelů

  Brussels Airlines novinky

  • Brussels Airlines rozšiřují síť
  • Společnost Brussels Airlines v posledních měsících investovala do největšího rozšíření letové sítě ve své historii. V letním letovém řádu se objeví devět nových destinací: Ajaccio, Bastia, Figari, Atény, Bari, Cagliari, Malta, Montpellier, Sevilla a dále dvě města v Polsku s provozem celoročním: Krakov a Varšava.

   Zároveň přibude frekvence do několika stávajících destinací: Florencie, Palerma, Marseille, Catanie a Madridu.

   Kromě rozšiřování sítě pracují Brussels Airlines na několika dalších projektech. Letos na jaře se rozběhnou webové stránky společnosti v nové podobě a dále bude představen nový věrnostní program speciálně pro Evropu, který bude koexistovat společně s aktuálním programem Miles & More.

   23. 3. 2014


  • Brussels Airlines navýšily kapacitu do Prahy
  • S platností od konce října 2012 obsluhují linky společnosti Brussels Airlines do Prahy letouny s větší sedačkovou kapacitou. Na všech třech denních frekvencích dosud používané letadlo Avro RJ-100 a RJ-85 byly od začátku platnosti zimního letového řádu nahrazeny Airbusy A319. Došlo také ke změně průletových časů dopolední linky v Praze ve všední den – místo průletu mezi 8:10 až 8:40 se nyní letou Brussels Airlines v Praze objevuje o 2 hodiny později, mezi 10:10 a 10:45. Sobotní dopolední linka má posunutý průlet o 35 minut později. Nedělní dopolední linka není naopak v zimě 2012/2013 v provozu vůbec.

   18. 12. 2012


  • Brussels Airlines se vracejí do New Yorku
  • Od 1. června 2012 začínou Brussels Airlines létat denně do New Yorku na letiště JFK. Tento nový let bude zajištěn kompletně zrenovovaným Airbusem A 330 vybaveným nejnovějšími technologiemi a zajišťujícím veškeré pohodlí během letu. Zvláště příjemná jsou v business třídě sedadla, která se dají sklopit do vodorovné polohy, a ergonomická sedadla v ekonomické třídě. Brussels Airlines se vracejí do Spojených států poprvé po desetileté přestávce.

   16. 2. 2012


  Spřízněné stránky