Letenky British Airways levně z Prahy

levné letenky British Airways a pravidla pro zavazadla v letadle

British Airways

logo British Airways

British Airways jsou národní aerolinky Velké Británie a zároveň jedna z největších leteckých společností na světě. Svoji hlavní základnu mají na londýnském letišti Heathrow, kde mají zároveň kompletně vyčleněný terminál 5.

Aerolinky British Airways létají do 150 destinací na všech kontinentech, přičemž mezi destinacemi nechybějí ani taková exotická místa, jako Grenada, Svatá Lucie či Angola. Jejich flotila čítá na 223 strojů značky Airbus a Boeing, přičemž dalších 48 letounů již mají British Airways objednané.

British Airways jsou členy letecké aliance Oneworld. Pro své významné zákazníky provozují sedm různých letištních salónků.

Kam létá British Airways přímo z Prahy

Možná vás to překvapí, ale i přesto jak British Airways je významná a velká společnost spojuje Prahu s pouze jediným městem a tím je Londýn, konkrétně létá na letiště Heathrow.

Zavazadla v letadlech British Airways

Cestující společnosti British Airways si s sebou do letadla smějí vzít jeden kus příručního zavazadla plus notebook či kabelku. Maximální rozměry zavazadla smějí být 56 cm x 45 cm x 25 cm a nejvyšší přípustné rozměry kabelky 45 cm x 36 cm x 20 cm. Pozitivní zprávou je skutečnost, že u příručních zavazadel neexistuje hmotnostní limit. Musíte však být schopní uklidit ho do přihrádky v horní části kabiny.

Cestující v ekonomické třídě si s sebou rovněž může vzít jeden kus odbavovaného zavazadla o nejvyšší hmotnosti 23 kg. Pro cesty do Ghany, Brazílie, Keni, Nigérie a na linkách mezi Indií a Spojenými státy, Kanadou či Bermudami je limit dokonce navýšen na dvě zavazadla o maximální hmotnosti 23 kg.

V případě lze limit za poplatek 50 dolarů navýšit na 32 kg. Maximální přípustné rozměry odbavovaných zavazadel jsou 90 cm x 75 cm x 43 cm. Rodiče si s sebou mohou navíc vzít jeden skládací kočárek.

Poplatky u letecké společnosti British Airways

Poplatek za rezervaci letenky od společnosti British Airways je v České republice stanoven na 350 Kč. Poplatek za navýšení maximální hmotnosti odbavovaného zavazadla z 23 kg na 32 kg je 50 dolarů.

Věrnostní program British Airways

British Airways pro své pravidelné zákazníky provozují věrnostní program Executive Club. Cestující do něho sbírají míle prolétané nejen s aerolinkami British Airways, ale i s některými dalšími společnostmi z uskupení Oneworld.

Dle počtu bodů se cestující dělí do tří různých kategorií:

 • Do skupiny Blue jsou automaticky zařazeni všichni nově registrovaní členové programu. Tou nejzajímavější výhodou je prioritní možnost zápisu na čekací listinu.
 • Úrovně Silver dosáhnete po nasbírání 600 bodů popřípadě po absolvování 50 letů se společností British Airways. Pasažér má navíc právo na přednostní odbavení a přednostní nástup do letadla, přístup do letištních salónků, jsou mu navýšeny limity zavazadel a v případě nové rezervace má garantovány místa v letadle.
 • Pro získání či udržení úrovně Gold je nutné nasbírat během kalendářního roku minimálně 1500 bodů. Mezi výhody patří všechny z levelu Silver plus možnost odbavení na přepážkách určených pro cestující první třídy, bezplatný upgrade cestovní třídy či členské karty s dalšími výhodami.

Rovněž je možné si během roku zakoupit až 19 000 mílí.

Možnosti platby / jak platit letenky British Airways

Letenky od společnosti British Airways je nutné uhradit platební kartou, přičemž využít lze karty Visa, Mastercard, Switch/Maestro, Solo či Visa/Delta.

Cestování s malými dětmi

Letenky British Airways pro děti do dvou let stojí pouze 10 % z ceny letenky v ekonomické třídě. Tato cena však platí jen za předpokladu, že bude dítě po celou dobu sedět na vašem klíně. V případě, že chcete, aby i vás potomek měl vlastní sedačku, musíte si zarezervovat speciální dětskou letenku, což je ovšem možné jen osobně v zastupující kanceláři British Airways.

V případě, že vaše dítě mladší dvou let bude cestovat na své vlastní sedačce, je možné si přinést a použít vlastní autosedačku. Na dálkových letech jsou dokonce k dispozici k zapůjčení přímo od společnosti British Airways.

Na dálkových letech jsou rovněž k dispozici jídla speciálně určená pro kojence. Jejich počet je však limitován.

V případě cesty osamoceného dítěte ve věku 5 až 12 let je k dispozici služba Skyflyer Solo, kdy vašeho potomka bude po celou dobu doprovázet vyškolený personál British Airways. Poplatek za tuto službu je 50 dolarů v případě jednosměrného krátkého letu a 75 dolarů v případě jednosměrného dálkového letu.

Jak ušetřit s letenkami British Airways

Letecká společnost British Airways má uzavřené partnerství s autopůjčovnou Avis, díky čemuž si můžete osobní automobil na cestách vypůjčit se zajímavou slevou.

Historie British Airways

Aerolinky British Airways spatřily světlo světa v roce 1972, kdy došlo ke sdružení dvou různých leteckých přepravců původem z Velké Británie. V té době v Anglii operovalo jen několik málo aerolinií, a tak se z British Airways stal snadno a rychle letecký přepravce číslo jedna.

K velkým změnám ve společnosti došlo roku 1987, kdy byly nejprve kompletně zprivatizovány a poté pohltily britskou dvojku – aerolinky British Caledonian. Devadesátá léta byla pro British Airways velmi úspěšná, aerolinky byly několikrát vyhlášeny těmi nejlepšími na světě a dokonce se jim podařilo získat čtvrtinový podíl v australském přepravci Qantas.

Společnost se však 18,5 % akcií Qantasu zbavila v roce 2004. Poslední význačnou změnu společnost prodělala v roce 2010, kdy došlo ke sloučení se španělskou Iberií.

Vaše zkušenosti z letadel British Airways

názorů: 3 to “British Airways”

 1. Semecký
  Červenec 14th, 2011 @ 19:56

  koupil jsem dvě letenky do Londýna a zaregistroval jsem se do Executive clubu. Od té doby jsem systematicky zásobován přehršlí informací o tom, že jsem si koupil letenky. Ale nic o tom, zda dostanu nějakou kartu, či zda stačí jen to číslo a kdy se mi načtou míle, o tom se už vůbec nepíše. Nelze to udělat nějak lapidárněji, bez těch přiblblých reklam ?
  Jiří Semecký

 2. Petr
  Srpen 8th, 2011 @ 15:23

  S British Airways jsem před dvouma lety cestoval do USA. Všechno bylo OK, jídlo spíše průměrný (jednou dobrý, jednou špatný).

  Letušky, zábava v letadle, vše v pořádku.

  Jen mě zklamali, že na letu JFK -> LHR nám vyměnili letadlo a místo Boeingu 747 jsme letěli tuším 737.

 3. František Holada
  Prosinec 18th, 2012 @ 10:59

  27.8.2012 jsem letěl do San Diega.Bohužel mně zůstalo zavazadlo v Londýně, což pro mě znamenalo narušení plánu cesty a výdaj navíc za nocleh a půjčení auta, neboť zavazadlo přiletělo až druhý den večer.Potvrzení o zpoždění zavazadla SANBA/8620 mě je k ničemu, neboť BRITISH AIRWAYS nekomunikuje. Marně se snažím o nějakou náhradu. Toto chování mě od dalšího cestování s touto společností odrazuje.

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují