Letenky bmibaby levně z Prahy

levné letenky bmibaby a pravidla pro zavazadla v letadle

bmibaby

logo bmibaby

Bmibaby jsou britské nízkonákladové aerolinky se základnami na letištích v Manchesteru, Birminghamu, Cardiffu a v East Midlands. Bmibaby je dceřiná společnost rovněž britských aerolinek BMI.

Aerolinky Bmibaby létají do 32 evropských destinací, k čemuž jim perfektně slouží flotila 14 letadel Boeing.

Kam létá bmibaby přímo z Prahy

Letenky bmibaby můžete aktuálně zakoupit z Prahy přímo do Birminghamu, East Midlands a Manchesteru.

Zavazadla v letadlech bmibaby

Každý cestující Bmibaby má právo na jedno příruční zavazadlo o maximální hmotnosti 10 kg a největších přípustných rozměrech 55 cm x 40 cm x 20 cm. Děti do dvou let nárok na příruční zavazadlo nemají.

U aerolinek Bmibaby se za odbavované zavazadlo platí, přičemž stále platí hmotnostní limit 18 kg na osobu. Při objednání zavazadla v průběhu rezervace letu pomocí internetu za něj zaplatíte pouze 15 euro, plus 11 euro za každý kilogram nadváhy. Pokud si rozhodnete objednat letadlo k již existující rezervaci, připravte si 20 euro za standardní 18kilový kufr, plus 11 euro za každý kilogram navíc.

V případě zjištění nadváhy zavazadla až na letišti bude každý kilogram nad povolený limit zpoplatněn 15 eury.

Každý cestující si s sebou smí vzít maximálně pět kusů odbavovaných zavazadel. Děti do dvou let mají právo na odbavované zavazadlo o maximální hmotnosti 5 kg.

Poplatky u letecké společnosti bmi baby

Letecká společnost Bmibaby umožňuje změnu již existující rezervace, ovšem ne zdarma. V případě změny za pomoci internetu jste povinní zaplatit 37,50 euro a v případě změny rezervace až na letišti poplatek činí 63 euro za každou osobu a za každý let. Ve všech případech je ještě nutné doplatit rozdíl mezi cenami letenek.

Poplatek za odbavované zavazadlo je 15 euro v případě objednávky v době rezervace letu, resp. 20 euro v případě objednání v rámci změny již existující rezervace. Navýšit si můžete i limity zavazadel, když za každý kilogram navíc zaplatíte 11 euro. Pokud bude zjištěna nadváha zavazadla až na letišti, bude vám za každý kilogram navíc naúčtováno 15 euro.

V průběhu rezervace letenky si lze za 12,50 euro přiobjednat možnost umístit své maximálně dvouleté dítě na dobu letu do autosedačky.

Malý poplatek je účtován i za samotnou rezervaci, popřípadě za změnu rezervace. Poplatek se odvíjí od samotného způsobu platby za letenky a pohybuje se v rozmezí 3 a 6,50 liber.

Věrnostní program bmibaby

Aerolinky Bmibaby spolu s mateřskou společností BMI pro své pravidelné zákazníky provozují věrnostní program Diamond Club. Cestující v něm mohou sbírat body ve formě symbolických mílí, přičemž zisk je tím vyšší, čím je vyšší pořizovací cena letenky.

Za letenky do 39,99 liber je na konto přičteno 150 bodů, od 40 do 69,99 liber obdržíte 300 bodů, za objednané letenky od 70 do 99,99 liber dostanete 600 bodů a za letenky nad 100 liber se můžete těšit dokonce na 900 bodů.

Našetřené míle však nelze uplatnit na letech aerolinek Bmibaby, nýbrž jen při cestě s mateřskou leteckou společností BMI. Takové výhody mohou mít podobu přednostního nástupu do letadla, přístupu do letištního salónku či možnosti vzít si s sebou další odbavované zavazadlo.

Možnosti platby / jak platit letenky bmi baby

Za letenky od společnosti Bmibaby lze zaplatit pouze platebními kartami. Použít můžete kreditní karty Visa, Mastercard, bmibaby Mastercard, Diners Club, American Express, Switch/Maestro, Solo, Visa Electron a debetní kartu Visa.

Kromě platební karty Visa Electron budete ve všech případech nuceni zaplatit servisní poplatek, který se pohybuje mezi 3 a 6 librami za jednosměrný let.

Cestování s malými dětmi

Děti do dvou let smějí s nízkonákladovou společností Bmibaby cestovat za jednotný poplatek 25 liber. Jedinou podmínkou je, že budou po celou dobu letu sedět na klíně rodiče, který je za potomka zodpovědný. Hmotnostní limit zavazadel u rodiče zároveň vzroste na 23 kg.

Pro děti starší dvou let platí stejné cenové i limitní podmínky, jako pro libovolného dospělého.

Aerolinky Bmibaby poskytují bezplatnou přepravu kočárků v případě, že patří dítěti mladšímu 5 let, které zrovna v letadle cestuje. Za poplatek 12,50 euro si mohou rodiče do letadla vzít autosedačku, ve které může jejich dítě celý let absolvovat.

Jak ušetřit s letenkami bmibaby

Ušetřit 4 libry můžete i v případě, kdy za rezervaci zaplatíte platební kartou Visa Electron. U ní se jako u jediné neplatí žádné poplatky.

Za zvýhodněnou cenu si cestující Bmibaby mohou zarezervovat i některý z britských hotelů. Slevy v tomto případě dosahují až 50 %!

Historie bmi baby

Aerolinky Bmibaby byly založeny 24. ledna 2002, přičemž svůj provoz zahájily již o dva měsíce později na lince East Midlands – Málaga. V průběhu dalších tří let Bmibaby uvedly do provozu další čtyři základny, z nichž tu v Durham Tees Valley byly nuceny uzavřít vzhledem k malému zájmu cestujících.

V roce 2007 Bmibaby odstartovaly program pro business cestující, kteří si při rezervaci letu objednají jen ty služby, které v průběhu letu skutečně vyžadují. V listopadu 2009 pak bylo oznámeno postupné zužování flotily letadel na pouhých 12 strojů.

Vaše zkušenosti z letadel bmibaby

1 názor to “bmibaby”

  1. ladislav
    Červen 28th, 2011 @ 18:27

    velmi spokojen

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují