Letenky Belavia levně z Prahy

levné letenky Belavia a pravidla pro zavazadla v letadle

Belavia

Belavia je státem vlastněná společnost, která provozuje běloruské národní aerolinky. Svoji jedinou základnu má na Mezinárodním letišti Minsk, odkud vypravuje desítky letů do 31 destinací v Evropě a na Středním Východě.

Flotila společnosti Belavia čítá deset strojů Boeing, pět strojů Tupolev ruské výroby a tři letouny značky Bombardier.

Kam létá Belavia přímo z Prahy

Letadla Belavia vás přímo z Prahy dopraví nyní pouze do jediné destinace a to Minsku

Zavazadla v letadlech Belavia

Cestující společnosti Belavia mají právo vzít si s sebou na palubu jeden kus příručního zavazadla, jehož velikost nesmí překročit rozměry 55 cm х 40 cm х 20 сm. Maximální hmotnost smí být v případě ekonomické třídy 8 kg, v business třídě maximálně 12 kg.

Pasažéři si s sebou smějí vzít i jeden kus odbavovaného zavazadla, které ale nesmí být větší než 50 cm х 50 cm х 100 сm. Kufr cestujícího v ekonomické třídě nesmí přesáhnout 20 kg, pasažéři ve třídě business si mohou zabalit nanejvýše 30 kg.

Poplatky u letecké společnosti Belavia

V případě, že si zabalíte odbavované zavazadlo těžší, než vám dovolí vaše cestovní třída, bude vám za každý kilogram nadváhy účtován další poplatek. Ten činí přibližně 1,5 % z ceny letenky na vaší trase v ekonomické třídě. Mějte však na paměti fakt, že hmotnost zavazadla nesmí za žádnou cenu překročit 30 kg.

Věrnostní program Belavia

Věrnostní program aerolinek určený pravidelným zákazníkům se jmenuje Belavia Leader. Princip je obdobný jako u jiných leteckých společností, kdy se za prolétané míle s Belavií sbírají body, které lze následně proměnit v různé výhody. I zde platí pravidlo, že v čím dražší letecké třídě jste cestu absolvovali, tím více bodů vám na konto naskákalo.

Dle počtu nalétaných mílí pak můžete dosáhnout dvou prémiových úrovní:

  • Silver Level vám je přiřazen po absolvování 30 letů v jednom kalendářním roce či nasbírání 25 000 mil. Mezi výhody pak patří přední možnost check-inu na business přepážkách, přístup do letištních salónků a navýšení limitu zavazadel o 10 kg.
  • Úrovně Gold Level dosáhnete po absolvování 60 letů či nasbírání 50 000 mil v průběhu jednoho kalendářního roku. Kromě všech výhod v úrovni Silver navíc získáte právo na bezplatný upgrade na třídu business a možnost první změny termínů na letence zdarma.

Možnosti platby / jak platit letenky Belavia

Úhradu za letenky od společnosti Belavia lze provést hned třemi způsoby. Tím nejrychlejším jsou platební karty, přičemž jsou podporovány ty od společností Visa a MasterCard.

Druhou variantou je pak složení peněz v hotovosti v některé z kamenných poboček Belavie. Poslední alternativou je pak převod peněz z bankovního účtu za pomoci služeb WebMoney či EasyPay.

Cestování s malými dětmi

Rodiče, kteří cestují společně se svým dítětem mladším dvou let, zaplatí za letenku pro svého potomka pouhých 10 % z klasické ceny letenky. Potěšující je i fakt, že každému dítěti do dvou let můžete přibalit odbavované zavazadlo, a to až do hmotnosti 10 kg.

Běloruská letecká společnost Belavia rovněž nabízí svým zákazníkům službu postarání se o nedoprovázené dítě, kdy o samotě cestujícího pasažéra ve věku od 2 do 16 let bude po celou dobu doprovázet vyškolený personál aerolinek.

Jak ušetřit s letenkami Belavia

Běloruské aerolinky podporují jak se sluší a patří i kulturní programy v této zemi, a vy jako cestující tak můžete využít zvýhodněných nabídek na tyto akce. Nabízí se například Mezinárodní filmový festival dramatických filmů v Minsku.

Historie Belavia

K oficiálnímu založení letecké společnosti Belavia došlo až v roce 1996, tedy až po rozpadu Sovětského svazu a zformování samostatné Běloruské republiky. Již do dvou let od této doby stačily aerolinky rozjet šest pravidelných linek, mezi kterými nechyběla ani Praha! Krom ní to ještě byl Londýn, Řím, Larnaka, Istanbul a Peking.

V roce 1998 se Belavia spojila s aerolinkami Minsk Avia, čímž se její flotila obohatila o několik ruských letadel Antonov. První stroj západní výroby si Belavia na leasing pořídila teprve v roce 2003.

Belavia je doposud ryze státní společnost, přičemž běloruská vláda v současné době uvažuje o sloučení s jiným regionálním přepravcem, aerolinkami Gomelavia.

Vaše zkušenosti z letadel Belavia

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují