Letenky Barcelona levně z Prahy

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

Barcelona

Místo odletu
Místo příletu
rezervovat letenky online

Prosíme o chvilku strpení, zpracování nejlevnějších letenek Praha - Barcelona trvá pár sekund. Děkujeme.

Praktické tipy jak trávit čas v Barceloně a co v ni nepřehlédnout, zkrátka nenáročný průvodce Barcelonou. Stručně jasně, výstižně, nechceme vás zatěžovat zbytečnostmi. Zároveň nabídneme ubytování i levné letenky do Barcelony. Již brzy

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Barcelona aktuálně

  tipy, výstavy, akce

  • Poslední korida se v Barceloně odehraje 25. září
  • Aréna v Barceloně po 25. září osiří. Tento den se zde naposledy odehrají býčí zápasy za účasti slavného španělského toreadora Josého Tomáse. Od ledna příštího roku je totiž korida v Katalánsku zákonem zakázána. Tato autonomní oblast na severovýchodě země se stala druhým španělským regionem po Kanárských ostrovech, kde se býčí zápasy nesmějí konat. Na Kanárech platí zákaz koridy od roku 1991.

   25. 9. 2011


  • Dílo Torrese Garcií uvidíte zdarma v Barceloně
  • Až do 11. září můžete vidět dílo Joaquíma Torrese-Garcíi a to v Barceloně, konkrétně v Museu Nacional d’Art de Catalunya. Tato výstava je zcela zdarma a tedy proč ji nenavštívit, když budete mít zrovna cestu do Barcelony.

   30. 7. 2011


  • La revetlla de Sant Joan, oslava slunovratu nejen v Barceloně
  • Tento svátek je oslavou slunovratu a slaví se 23. a 24. června nejen v Barceloně. Respektive 23. se slaví a následující den se odpočívá. Slavnosti se odehrávají pod širým nebem od západu slunce do svítání a přezdívá se jim oslavy hodování a ohňů. Jejich historie sahá až do starověku, kdy byl oheň uctíván jako symbol hojnosti, plodnosti a čistoty. Po celé Barceloně tak vzpalnou ohně – jak ty, které zažehne město, tak i ty, kterými jednotliví obyvatelé pálí to, co už nepotřebují – nejčastěji starý nábytek. K ohni se váže hezká tradice. Pokud se svým partnerem přeskočíte sedmkrát oheň, budete se přitom držet za ruce a ani na okamžik se nepustíte, budete spolu šťastně žít až do smrti. A pokud máte tajné přání, napište jej na papírek, ten hoďte do ohně a pak oheň třikrát přeskočte. Přání by se vám mělo vyplnit.

   Dalším důležitým prvkem oslav La revetlla de Sant Joan je voda. Nikoliv na uhašení ohňů, ale na smytí hříchů. Tisíce lidí chodí na barcelonské pláže Bogatell a Mar Bella, aby si zaplavali v moři a očistili se tak od všeho špatného, co se na jejich duše za uplynulý rok nabalilo.

   24. 6. 2011


  • Barcelona: výstava umělce Pepa Duran (3. 3. – 5. 6.)
  • Muzeum současného umění Macba v Barceloně představuje výstavu umělce Pepa Durana nazvou Chain of Events, tedy Souvislosti.

   9. 3. 2011