Letenky Azerbaijan Airlines levně z Prahy

levné letenky Azerbaijan Airlines a pravidla pro zavazadla v letadle

Azerbaijan Airlines

logo Azerbaijan Airlines

Azerbaijan Airlines je národní letecká společnost tohoto asijského státu. Státem vlastněné aerolinky mají své sídlo v hlavním městě Baku, odkud létají do 22 destinací nejen v Ázerbájdžánu, nýbrž i v Evropě, Číně, na Středním Východě a v zemích bývalého sovětského bloku.

Ke svému provozu používají flotilu 22 strojů, v níž nechybí jak ruské stroje Antonov a Tupolev, tak i letouny západní provenience od výrobců Boeing, Airbus a ATR. Dalších deset strojů Boeing bude Azerbaijan Airlines brzy dodáno. V červenci 2010 bylo průměrné stáří všech letadel 5,8 roků.

Aerolinky nejsou členem žádného z leteckých uskupení.

Kam létá Azerbaijan Airlines přímo z Prahy

Tyto aerolinky vás přímo z Prahy aktuálně donesou do hlavního města Azerbajdžánu Baku.

Zavazadla v letadlech Azerbaijan Airlines

Cestující Azerbaijan Airlines si do letadla smí vzít jeden kus příručního zavazadla, jehož součet všech rozměrů nesmí překročit 115 cm a zároveň žádná ze stran nesmí mít více než 55 cm × 20 cm × 40 cm. Maximální hmotnost v případě cestujících v ekonomické třídě nesmí překročit 5 kg, u pasažérů ve třídě business je hranice 10 kg.

Spolu s ním si na cestu mohou zabalit i odbavované zavazadlo. U cestujících ve třídě economy je jeho nejvyšší přípustná hmotnost stanovena na 20 kg, lidé cestující v business třídě si mohou zabalit až 40 kg. Dětem do dvou let věku, jež nemají svou vlastní letenku, se smí zabalit až 10kilogramový kufr.

Zvláštní pravidlo platí pro cesty do USA a do Kanady, kam si všichni cestující ve všech třídách mohou zabalit dva kufry, každé o hmotnosti až 23 kg.

Poplatky u letecké společnosti Azerbaijan Airlines

Pokud hmotnost odbavovaného zavazadla překročí povolený limit, bude za každý kilogram navíc účtován speciální poplatek. Jeho výše závisí na délce vaší trasy, přičemž zpravidla činí 1 – 7 euro.

Věrnostní program Azerbaijan Airlines

Pro své pravidelné zákazníky provozují Azerbaijan Airlines věrnostní program Azal Miles. Do něj se může registrovat každá osoba starší 16 let, přičemž za každý let absolvovaný právě s Azerbaijan Airlines se jí na virtuální konto přičte počet nalétaných mílí.

Ty poté může proměňovat v některé z celé řady výhod, jmenovitě se jedná třeba o zvýšení limitu odbavovaných zavazadel, upgrade cestovní třídy či bezplatné letenky od ázerbájdžánských aerolinek.

Možnosti platby / jak platit letenky Azerbaijan Airlines

Při úhradě letenek můžete použít platební karty MasterCard a Visa.

Cestování s malými dětmi

Ázerbájdžánské aerolinky nabízejí rodičům dětí slevu z ceny letenek. Děti do dvou roků mohou letět dokonce za pouhých 10 %, avšak musejí celou cestu strávit na klíně jednoho z rodičů. Těmto dětem je možné zabalit zavazadlo o hmotnosti až 10 kg. Aby se ratolest mohla usadit do vlastní sedačky, je nutné jí zaplatit letenku se speciálním dětským tarifem.

Jak ušetřit s letenkami Azerbaijan Airlines

Pokud létáte s Azerbaijan Airlines často, vyplatí se registrovat do jejich věrnostního programu Azal Miles. Díky němu budete mít v průměru každý šestý let zdarma.

Historie Azerbaijan Airlines

Dějiny letecké dopravy v Ázerbajdžánu sahají až do roku 1923, kdy města Baku a Tbilisi propojily německé stroje Junkers. Historie samotných Azerbaijan Airlines ale sahá jen roku 1991, do kdy byla společnost pouze součástí Aeroflotu, a jako taková létala jen na vnitrostátních linkách.

Po osamostatnění aerolinek došlo nejen k zavedení mezinárodních spojů, ale rovněž i k vcelku razantnímu zvýšení kvality poskytovaných služeb. Letecká společnost Azerbaijan Airlines těží zejména z geograficky výhodné lokality, která jí umožňuje být jakýmsi mostem mezi východem a západem.

významným datům v historii aerolinií patří 9. říjen 2000, kdy Azerbaijan Airlines ve své flotile přivítaly první neruský stroj, byl jím zbrusu nový Boeing 757-200. Od té doby aerolinky pořizují pouze stroje Boeing či Airbus.

Vaše zkušenosti z letadel Azerbaijan Airlines

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují