Letenky Austrian Airlines levně z Prahy

levné letenky Austrian Airlines a pravidla pro zavazadla v letadle

Austrian Airlines

Austrian Airlines s hlavní základnou na mezinárodním letišti Vídeň jsou největší aerolinky v Rakousku. Spolu s dceřinou společností Tyrolean Airways, která pokrývá regionální letiště, a charterovým Lauda Air obsluhují celkem 117 destinací.

Flotilu Austrian Airlines tvoří celkem 42 strojů Boeing a Airbus. Letecká společnost Austrian Airlines je členem uskupení Star Alliance.

Kam létá Austrian Airlines přímo z Prahy

Austrian Airlines létá do mnoha destinací světa, z Prahy vás však přímý let donese pouze do Vídně.

Zavazadla v letadlech Austrian Airlines

Cestující společnosti Austrian Airlines si s sebou smí vzít příruční zavazadlo, přičemž limity se různí v závislosti na cestovní třídě. Pasažéři v té ekonomické si s sebou mohou vzít jen jeden kus zavazadla o maximální hmotnosti 8 kg, přičemž cestující v třídě business mají navíc právo na další příruční zavazadlo o maximální hmotnosti 4 kg. Rozměry příručního zavazadla nesmějí být větší než 55 cm x 40 cm x 23 cm.

Všichni cestující si s sebou smí vzít i odbavované zavazadlo. Jeho hmotnost smí být v případě letů po Evropě a třídě economy nanejvýš 20 kg, v případě tarifní třídy business je povolená hmotnost 30 kg. Pro cesty z či do USA a Kanady jsou limity 23 kg u ekonomické třídy a 2× 32 kg u třídy business.

Cestující v ekonomické třídě si v případě zájmu mohou přikoupit druhé zavazadlo za poplatek 40 euro. Pro všechny cestovní třídy platí, že odbavované zavazadlo nesmí mít v žádném případě více než 32 kg.

Poplatky u letecké společnosti Austrian Airlines

Při rezervaci letenky od aerolinek Austrian Airlines budete nuceni zaplatit servisní poplatek za vystavení letenky. V případě objednávky skrze internet poplatek činí jednotných 300 Kč, pokud letenky zakoupíte v cestovní kanceláři či přes call centrum, zaplatíte poplatek 500 Kč za letenky do evropských destinací, resp. 700 Kč za letenky na dálkové linky.

Zákazníci společnosti Austrian Airlines mají rovněž možnost přikoupit si na svou cestu druhé zavazadlo. Jednotný poplatek činí 40 euro, přičemž pro kufr platí stejná pravidla jako pro první ze zavazadel.

Poplatky za nadměrná zavazadla se liší v závislosti na jeho hmotnosti a vaší cílové destinaci. V případě cesty po Evropě činí 35 – 150 euro, na dálkových letech pak 150 až 500 euro. Navíc je nutné zaplatit manipulační poplatek 10 euro.

Věrnostní program Austrian Airlines

Austrian Airlines jsou členy leteckého uskupení Star Alliance, a tak svým zákazníkům nabízejí věrnostní program Miles & More. Podstata programu spočívá ve sbírání mílí prolétaných nejen s aerolinkami Austrian, ale i s některými dalšími, které v Miles & More participují. V čím vyšší cestovní třídě pasažér letí, tím rychleji mu míle na účet naskakují.

Všichni členové programu Miles & More mají přičleněn jeden z následujících čtyř statusů dle počtu nalétaných mílí:

  • Miles & More je základní úroveň, které dosáhne každý registrovaný cestující. Bohužel nepřináší žádné speciální výhody.
  • Úrovně Frequent Traveller člen programu dosáhne, pokud za kalendářní rok prolétá alespoň 35 000 mil. Mezi výhody pak patří například přístup do letištních salónků, možnost odbavení na business přepážkách a navýšení limitu zavazadel na 40 kg.
  • Status Senator je přidělen všem cestujícím, kteří za uplynulý rok nalétali minimálně 100 000 mil. Platnost statusu je dva roky a mezi jeho výhody patří kromě všech výhod předešlé úrovně i přednostní odbavení a přednostní nástup do letadla, bezplatný upgrade cestovní třídy či garantovaná dostupnost letenek.
  • HON Circle je nejvyšším možným statusem, kterého lze dosáhnout po odlétání minimálně 600 000 mílí v průběhu dvou let. Kromě výhod předcházejících úrovní navíc držitel získá právo na odvoz limuzínou, osobního asistenta či garanci rezervací.

Možnosti platby / jak platit letenky Austrian Airlines

Letenky od společnosti Austrian Airlines lze zaplatit buď standardně platební kartou, popřípadě do tří dnů od okamžiku rezervace i v hotovosti v kanceláři aerolinek.

Cestování s malými dětmi

Společnost Austrian nabízí rodičům děti ve věku do 6 až 9 měsíců možnost přiobjednat si do letadla postýlku, kam bude možné potomka bezpečně uložit. Tato služba je však dostupná pouze na dálkových letech.

Rodiče mohou navíc dítěti přibalit zavazadlo o maximální hmotnosti 10 kg. V případě letu do či z Kanady a USA je limit dokonce 23 kg. Samozřejmostí je přednostní nástup do letadla.

K dispozici je i služba, kdy osamocené dítě starší 5 let bude na cestě doprovázet personál Austrian Airlines. Cena se v závislosti na trase pohybuje od 40 do 100 euro.

Jak ušetřit s letenkami Austrian Airlines

Palubní vstupenka od společnosti Austrian má svoji cenu i poté, co jste již absolvovali svůj let. Jen díky ní se můžete podívat se slevou nebo dokonce zdarma do několika muzeí, galerií či si pochutnat ve špičkových restauracích za zvýhodněné ceny. Tato akce v současné době platí například pro Novou galerii v New Yorku či pro vídeňské Albertina Museum.

Jen je důležité brát v potaz fakt, že palubní vstupenka smí být stará nanejvýše 10 dní.

Historie Austrian Airlines

Austrian Airlines byly založeny 30. září 1957, kdy došlo ke sloučení společností Air Austria a Austrian Airways. První let aerolinky uskutečnily 31. března 1958, když se jejich letoun Vickers Viscount 779 vznesl z vídeňského letiště a s mezipřistáním v Curychu doletěl až do Londýna.

K prvnímu transatlantickému letu došlo 1. dubna 1969 na lince z Vídně přes Brusel až do New Yorku, což byl důsledek spolupráce s tehdejšími belgickými aerolinkami Sabena. Pro Austrian byl důležitý i kulatý rok 2000, kdy aerolinky vstoupily do uskupení Star Alliance.

Poslední historickou proměnu Austrian Airlines zažily v září 2009, když nad nimi převzala kontrolu německá společnost Lufthansa.

Vaše zkušenosti z letadel Austrian Airlines

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují