Letenky Alitalia levně z Prahy

levné letenky Alitalia a pravidla pro zavazadla v letadle

Alitalia

Aerolinky Alitalia jsou národní leteckou společností Itálie, svoji hlavní základnu mají na letišti Fiumicino v Římě.

Alitalie ke svému provozu používá flotilu 111 strojů, z nichž drtivou většinu tvoří letouny od výrobce Airbus. Ty létají do téměř 90 destinací napříč celým světem, mimo jiné i v Číně, Venezuele nebo Brazílii.

Alitalia je spolu s aerolinkami Air France, Aeroflot nebo ČSA členem letecké aliance SkyTeam.

Kam létá Alitalia přímo z Prahy

Alitália od 29. ledna 2013 létá z Prahy přímo do Říma na letiště Fiumicino.

Zavazadla v letadlech Alitalia

Odbavovaná zavazadla: Cestující v ekonomické třídě mohou přepravovat jeden kus odbavovaného zavazadla o hmotnosti nanejvýš 23 kg. Na letech do západní Afriky a Jižní Ameriky je možné přepravovat dva kusy těchto zavazadel.

Příruční zavazadlo: Spolu s odbavovaným je možné přibalit i jeden kus příručního zavazadla o rozměrech nejvýše 55 cm × 35 cm × 25 cm a hmotnosti do 8 kg.

Poplatky u letecké společnosti Alitalia

Za přepravu surfu či windsurfu zaplatíte 75 euro na linkách po Evropě a do Severní Afriky, 260 euro na letech do USA a do Mexika a 200 euro na letech do ostatních zemí.

Komfortnější sedadlo je možné rezervovat za 20 euro na mezinárodních letech a za 60 euro na mezikontinentálních letech.

Věrnostní program Alitalia

Alitalia má svůj vlastní věrnostní program MilleMiglia. Jeho princip spočívá ve sbírání virtuálních mílí za lety absolvované s Alitálií, aerolinkami Air One a dalšími společnostmi z uskupení SkyTeam. Body je možné sbírat i u dalších partnerů programu, zejména u hotelů a autopůjčoven. Chybějící míle je možné si zakoupit.

Již za nasbíraných 20 000 mil je možné body proměnit za bezplatné letenky od společností Alitalia, Etihad Airways, Jet Airways, Malaysia Airlines, Qantas a společností z uskupení SkyTeam. Prostřednictvím mílí je rovněž možné navýšit bezplatně cestovní třídu.

Možnosti platby / Jak platit letenky Alitalia

Letenky od společnosti Alitalia je možné platit těmito platebními kartami:

  • American Express
  • Diners Club
  • Mastercard
  • Visa
  • Visa Electron

Cestování s malými dětmi

Rodiče dětí ve věku do 2 let za letenku zaplatí jen 10 % z ceny letenky pro dospělého, v průběhu letu mohou využít pro své dítě kolíbku. V případě rezervace je pro dítě připravena i speciální rozmixovaná strava. Dítě nemá nárok na vlastní sedadlo a musí sedět na klíně osoby starší 18 let.

Děti ve věku od 2 do 18 let mohou v letadlech Alitalie cestovat bez rodičů. Stačí využít službu Doprovod o samotě cestujícího dítěte, kdy budou vaší ratolesti dělat po celou dobu letu doprovod stewardky a stewardi Alitalie a dítě bezpečně předají v cílové destinaci smluvené osobě.

U dětí do 12 let se za využití služby platí 15 euro, u dětí starších 35 euro.

Zajímavou památku připravila Alitalia pro děti, které letí poprvé letadlem. Rodiče jim mohou vytisknout památkový certifikát, který předají posádce letadla a ta jim ho spolu s kapitánem letu podepíše.

Jak ušetřit s letenkami Alitalia

Letecká společnost Alitalia nabízí pravidelně velmi levné letenky do destinací v Americe a v Asii! Stačí pravidelně sledovat tyto stránky a žádná akce vám neunikne.

Historie Alitalie

Novodobá historie letecké společnosti Alitalia se začala psát v roce 2008, kdy byly založeny aerolinky nahrazující původní Alitalii — Linee Aeree Italiane.

První let nové Alitalie se uskutečnil již počátkem následujícího roku. V průběhu prvního roku provozu společnost přepravila již 22 milionů cestujících, v roce 2011 pak ještě o tři miliony cestujících více.

Vaše zkušenosti z letadel Alitalia

1 názor to “Alitalia”

  1. Dolezalová
    Leden 21st, 2013 @ 18:56

    vážení, při letu z Atlanty do Prahy, bylo poškozeno 1 zavazadlo, druhé bylo ztraceno. Ztracené zavazadlo bylo po 3 dnech dovezeno. Bylo také velmi poškozeno.Reklamovali jsme vše ihned v Praze. Opravna, která nám byla doporučena striktně zamítla spolupráci s Alitalií. Zaslala jsem reklamaci, kterou jsem obdržela v Praze již 3.10. 2012 na adresu customer.relaktionscz@allitalia.it doposud jsem nedostala žádnou odpověď, i když jsem již 3x posílala upomínku. Doležalová

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují