Letenky Air One levně z Prahy

levné letenky Air One a pravidla pro zavazadla v letadle

Air One

Air One jsou italské aerolinky a zároveň dceřiná společnost aerolinií Alitalia.  V období před sloučení s Alitalií byla Air One druhou největší společností v zemi, která pravidelně létala do 36 destinací v Itálii, v Evropě a Severní Americe. Air One má své sídlo na letišti Milán Malpensa.

Základny Air One leží na letištích Řím – Leonardo da Vinci-Fiumicino, Milán-Linate, Pisa a Turíno. Na všech těchto letištích je cestujícím k dispozici salónek aerolinek Air One, jež nese jméno Sala Welcome. Přístup do něj mají i pasažéři Alitalie.

Jméno Air One je jednak složenina anglických slov, ale zároveň italské slovo airone, jež v překladu znamená volavka. Tohoto ptáka má společnost ve svém logu, a zároveň mu jeho anglický překlad heron slouží jako volací znak.

Kam létá Air One z Prahy

Air One létá aktuálně z Prahy do Milána na letiste Malpensa a do italské Pisy.

Zavazadla v letadlech Air One

Všichni cestující si s sebou do letadla smí vzít jeden kus příručního zavazadla o maximálních rozměrech 55 cm × 25 cm × 35 cm. Hmotnost nesmí přesáhnout 8 kg. Spolu s ním si do letadla smí vzít jednu osobní věc, což je například brašna na notebook, kabelka či kabát.

Pasažéři Air One si v závislosti na cestovní třídě mohou eventuelně zabalit i maximálně 20kilogramové odbavované zavazadlo:

  • Cestovní třída Go: U letenek v této cenové třídě není zavazadlo zahrnuto v ceně. Lze si ho však objednat prostřednictvím internetu či call centra v ceně 10 euro za let, popřípadě u přepážky na letišti za 20 euro.
  • Cestovní třída Smart: V ceně letenky je zahrnuto jedno zavazadlo.
  • Cestovní třída Value: Je možné si vzít až dvě zavazadla o hmotnosti 20 kg, hmotnost ani jednoho z nich však nesmí převýšit 32 kg.

U cestovních tříd Go a Smart si můžete zaplatit i druhé odbavované zavazadlo, učiníte-li tak prostřednictvím internetových stránek či call centra, zaplatíte za něj 25 euro. U přepážky na letišti vás pak vyjde na 35 euro.

Jediná výjimka platí u letů do Káhiry, kde je u všech letů v ceně jeden kus odbavovaného zavazadla o maximální hmotnosti 32 kg. Za druhé zavazadlo se vybírá poplatek 55 euro a za třetí kus zavazadla 200 euro.

Poplatky u letecké společnosti Air One

Poplatek za překročení 20kg povolené hmotnosti odbavovaných zavazadel činí v případě cestovní třídy Go a Smart 10 euro za každý kilogram (při úhradě prostřednictvím internetu či call centra), resp. 12 euro (v případě platby na letištní přepážce).

U cestovní třídy Value se za každý kilogram nad povolenou 40kg hmotnost zavazadla vybírá stejná částka, jako je tomu u výše jmenovaného příkladu.

Na cestu si s sebou smíte vzít i sportovní náčiní, poplatek např. za golfové, snowboardové či potápěčské vybavení je 25 eur v případě objednávek přes internet a telefon a 35 euro v případě úhrady na letišti. Hmotnost náčiní nesmí přesáhnout 20 kilogramů, neboť za každý kilogram nadváhy je vám naúčtováno 10 euro. Za stejných podmínek lze na palubě Air One přepravovat i psy, kočky a některá další zvířata.

Věrnostní program Air One

Air One je dceřiná společnost italské Alitalie, a tak využívá její věrnostní program MilleMiglia. Princip spočívá ve sbírání prolétaných mílí, které lze následně směnit za bezplatné letenky, popřípadě lze navýšit u zakoupených letenek cestovní třídu.

Možnosti platby / jak platit letenky Air One

K úhradě letenek od společnosti Air One lze využít platební karty MasterCard, Visa, American Express a eDiners.

Cestování s malými dětmi

Plánujete-li cestu s dětmi do 24 měsíců věku, je nutné podotknout, že nemají nárok na vlastní sedadlo. Je nutné jim zakoupit speciální letenku v ceně 20 euro – tato cena je platná při všech způsobech rezervace.

Děti ve věku od 5 do 14 let nesmí cestovat sami bez dozoru osoby starší 18 let. Namísto toho je nutné pro ně objednat službu doprovod o samotě cestujícího dítěte, a to výhradně prostřednictvím call centra společnosti Air One. Poplatek za využití této služby je 50 euro, ke kterým je nutné připočíst peníze za samotnou letenku.

Dítě s sebou navíc musí mít několik dokladů – jednak cestovní pas a dále ověřený rodný list s fotografií a nakonec i úředně ověřený souhlas s cestou od nedoprovázejícího rodiče.

Jak ušetřit s letenkami Air One

Air One nabízí velmi levné letenky na vnitrostátní lety po Itálii. Pořídíte je již za 19 euro (jedním směrem, včetně poplatků).

Historie Air One

Život letecké společnosti Air One začal ještě pod jménem Aliadriatica roku 1983 v italské Pescaře, kdy společnost nejprve fungovala jako letecká škola, provozovala aerotaxi a až v červnu 1994, kdy se jí podařilo získat první letoun Boeing 737-200, začala létat na charterových linkách. 27. dubna 1995 pak spustila provoz i na linkách mezi letištěm Milán Linate a letišti Brindise, Reggio Calabria a Lamezia Terme.

Ještě 23. listopadu téhož roku firma převzala nové jméno Air One a začala pravidelně létat mezi Římem a Milánem. Již v prvním roce svého provozu společnost přepravila 713 000 cestujících. Roku 2000 Air One ohlásila spolupráci s německou Lufthansou, a začala téměř všechny lety s touto společností codesharovat.

Od června 2006 začaly aerolinky na regionálních linkách využívat i zbrusu novou letku strojů Bombardier CRJ-900 a své lety provozovaly pod jménem Air One CityLiner. V roce 2007 společnost celkem přepravila 5,5 milionu pasažérů, a stala se tak druhou největší společností v Itálii.

V červnu 2008 bylo oznámeno sloučení Air One se společností Alitalia, k čemuž ve skutečnosti došlo 13. ledna 2009. Později v témže roce došlo i k sjednocení rezervačních systémů obou společností.

Vaše zkušenosti z letadel Air One

1 názor to “Air One”

  1. Mojmír Válka
    Červen 10th, 2013 @ 18:18

    Vše perfektní,odlet do Benátek i zpét vzorné na čas.Ďíky

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují