Letenky Air Moldova levně z Prahy

levné letenky Air Moldova a pravidla pro zavazadla v letadle

Air Moldova

Air Moldova se základnou v Kišiněvě jsou národní aerolinky asijského státu Moldávie. Poměrně malá letecká společnost provozuje pravidelné linky zejména do destinací v Evropě plus na jedno letiště v Dubaji a na Kypru.

Letka společnosti čítá pouhé čtyři stroje Airbus A320-200 a dva stroje Embraer. Air Moldova není členem žádné z leteckých aliancí.

Kam létá Air Moldova přímo z Prahy

Letenky Air Moldova na přímý let z Prahy můžete zakoupit pouze do jediné destinace a to Kišiněva. Ten však bude 11. července 2010 ukončen, bohužel.

Zavazadla v letadlech Air Moldova

Letecká společnost Air Moldova je k pasažérům nezvykle benevolentní, neboť cestujícím ve všech třídách a na všech linkách dovoluje hned dvě odbavovaná zavazadla. Součet jejich rozměrů ale nesmí přesáhnout 203 cm a žádné ze zavazadel nesmí mít víc jak 32 kg.

Cestující v ekonomické třídě si s sebou mohou vzít zavazadla o celkové hmotnosti 20 kg, na lince do Moskvy pak 30 kg a na lince do Istanbulu dokonce 50 kg. Pasažéři ve třídě business mají limity ještě benevolentnější – na většině linek pro ně platí omezení do 30 kg. Na lince do Moskvy je pak limit 40 kg a na lince do Istanbulu až 50 kg.

Poplatky u letecké společnosti Air Moldova

Výše poplatků za nadlimitní zavazadla se liší v závislosti na délce trasy – čím delší trasa, tím jsou poplatky vyšší.

Věrnostní program Air Moldova

Moldavské národní aerolinky pro své pravidelné zákazníky provozují věrnostní program Air Moldova Club. Princip spočívá ve sbírání prolétaných mílí, přičemž pasažérům v business třídě míle naskakují mnohem rychleji.

Jednotlivé výhody se liší v závislosti na jedné ze dvou úrovní, do které účastníci programu spadají:

  • Levelu Prestige dosáhnou cestující po odlétání 25 000 mil v průběhu jednoho kalendářního roku. Za odměnu získají hned tři výhody – možnost odbavení na business přepážkách, přednostní zápis na waiting list a navíc obdrží batoh s logem aerolinek Air Moldova.
  • Pro postup do úrovně Exclusive je potřeba nalétat za jeden kalendářní rok alespoň 40 000 mil. Seznam výhod pak čítá přednostní zápis na waiting list, odbavení na business přepážkách, navýšení limitu zavazadel o 10 kg, bezplatný přístup do letištního salónku v Kišiněvě a dárek v podobě cestovního kufru s logem Air Moldova.

Možnosti platby / jak platit letenky Air Moldova

Letenky objednané prostřednictvím internetových stránek aerolinií Air Moldova lze zaplatit pouze platební kartou, přičemž podporovány jsou jen ty vydávané společnostmi Visa International a MasterCard International.

Cestování s malými dětmi

Radost udělají Air Moldova i rodičům děti ve věku do dvou let. Za letenky zaplatí pouze 10 % z celkové ceny pro dospělého, zaniká však nárok na vlastní sedačku.

Sleva je nabízena i dětem od dvou do 12 let – v závislosti na dané lince však činí jen 25 až 30 % z ceny letenky pro dospělého.

Kojencům pak rodiče mohou zabalit jeden odbavovaný kufr o nejvyšší přípustné hmotnosti 10 kg.

Jak ušetřit s letenkami Air Moldova

Zákazníci společnosti Air Moldova navíc automaticky získávají slevový kupón na ubytováníKišiněvě v hodnotě 20 %. V současné době se lze za tuto zvýhodněnou sazbu ubytovat v 18 různých hotelech v hlavním městě Moldávie.

Historie Air Moldova

Aerolinky Air Moldova byly založeny v roce 1992 po rozpadu Sovětského svazu na základech tehdejší letecké společnosti Aeroflot. Z počátku ke svému provozu využívala pouze stroje sovětské provenience, svůj první letoun západní výroby do své flotily zařadila až v roce 2001.

Další výraznou změnou Air Moldova zaznamenaly 1. ledna 2008, kdy adaptovaly nízkonákladový model provozu. Moldavská vláda doposud chrání místní trh letecké dopravy, a tak mají Air Moldova na některých linkách monopol.

Na podzim 2008 komunistický parlament Moldávie schválil privatizaci aerolinek.

Vaše zkušenosti z letadel Air Moldova

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují