Letenky Air Malta levně z Prahy

levné letenky Air Malta a pravidla pro zavazadla v letadle

Air Malta

Air Malta se sídlem ve městě Luqa jsou národní aerolinky ostrovního státu Malta. Svoji základnu mají na letišti Malta International Airport a provozují celkem 36 linek do destinací nejen v Evropě, nýbrž i v severní Africe. Slouží jim k tomu pouhých 12 strojů značky Airbus.

Kam létá Air Malta přímo z Prahy

Letenky ve svých letadlech nabízí Air Malta v přímém letu z Prahy na Maltu.

Zavazadla v letadlech Air Malta

Každý cestující společnosti Air Malta si s sebou může vzít jeden kus příručního zavazadla. Je však limitován rozměry, které nesmějí překročit 18 cm x 45 cm x 50 cm a hmotnost 8 kilogramů.

Cestující si s sebou rovněž mohou zabalit jeden kus odbavovaného zavazadla. Jeho hmotnost ale nesmí překročit 20 kg v případě ekonomické třídy a 30 kg v případě třídy Club. Při cestě s dítětem do dvou let věku lze přibalit navíc jedno zavazadlo o nejvyšší přípustné hmotnosti 10 kg.

Poplatky u letecké společnosti Air Malta

Přímo na internetových stránkách letecké společnosti Air Malta si lze objednat vouchery na těžší či druhá zavazadla. Poplatky se liší v závislosti na daném letu, a tak zatímco za nadváhu v rozmezí jeden až pět kilogramů na lince do Tunisu zaplatíte 10 euro, při cestě do Londýna vás nadváha vyjde na 50 euro.

Do letadla Air Malta si můžete vzít i své sportovní vybavení. Kolo, golfové hole, lyže či bowlingové koule vám společnost přepraví za jednotný poplatek 15 euro za každý let.

Věrnostní program Air Malta

Pro své pravidelné zákazníky má společnost Air Malta připravený věrnostní program Flypass. Cestující v něm sbírají prolétané míle, které lze následně změnit v různé výhody, například v podobě volných letenek.

Členové programu se dělí do třech různých úrovní:

  • Temporary Tier Level je základní úrovní, do které spadají všichni nově registrovaní členové programu. Bohužel z něho tak nevyplývají žádné zvláštní výhody.
  • Permanent Tier Level dosáhnete po odlétání 10 000 mil letadly Air Malta v průběhu jednoho kalendářního roku. Výhodou je, že z této úrovně nelze spadnout dolů a vaše výhody si tak můžete užívat až do konce života. Těšit se tak můžete například na navýšení limitu zavazadel o 10 kg, přednostní zápis na čekací listinu či možnost odbavovat se u business přepážek.
  • Diamond Tier Level je nejvyšší úrovní věrnostního programu Flypass. Pro jeho dosáhnutí a udržení musíte každoročně prolétat alespoň 35 000 mílí se společností Air Malta. Oproti úrovni Permanent Tier navíc máte ještě přístup do letištního salónku na letišti Luqa či si můžete dvakrát v průběhu roku bezplatně navýšit letovou třídu.

Letecká společnost Air Malta má navíc uzavřenou dohodu o sdílení kódu s aerolinkami bmi, Lufthansa, Meridiana, Swiss a Turkish Airlines.

Možnosti platby / jak platit letenky Air Malta

Úhradu za objednané letenky lze provést jen a pouze platební kartou. Akceptovány jsou karty Visa, Visa Electron, Mastercard, American Express.

Cestování s malými dětmi

Děti do dvou let věku nemají u společnosti Air Malta zpravidla nárok na vlastní sedačku, a musejí tak sedět na klíně jednoho z rodičů. V případě zájmu je však možné vlastní sedačku rezervovat, díky čemuž získáte i právo přinést si do letadla vlastní autosedačku, ve které bude moct dítě v průběhu letu sedět.

V případě cesty s maximálně dvouletým dítětem si s sebou navíc můžete vzít další kufr o hmotnosti nanejvýš 10 kg. Skládací kočárek přepravují aerolinky Air Malta zdarma s tím, že si ho u sebe můžete nechat až ke schůdkům letadla. Poté vám bude personálem letadla odebrán a bezpečně uložen v prostorách kabiny.

Dětem ve věku 7 až 11 let, jež cestují sami, je nabízen i doprovod personálem letadla. Ten si dítě vyzvedne ještě před samotným odbavením, všechny procedury s ním osobně projde, postará se o něj na palubě letadla a na cílovém letišti ho předá do rukou určené osoby. Menší nevýhodou je, že letenky pro nedoprovázené dítě lze objednat jen a pouze skrze telefonní rezervační centrum na Maltě.

Jak ušetřit s letenkami Air Malta

Díky společnosti Air Malta si můžete objednat hotel s cenovým zvýhodněním, vypůjčit si osobní automobil či uzavřít cestovní pojištění. Díky dohodě o sdílení kódu s aerolinkami bmi, Lufthansa, Meridiana, Swiss a Turkish Airlines lze navazující lety s těmito společnostmi napsat na jedinou letenku.

Historie Air Malta

Letecká společnost Air Malta byla místní vládou založena v roce 1973, kdy se vznikem pomáhaly pákistánské aerolinky PIA. Svůj provoz tak Air Malta začínaly jen s dvěma pronajatými stroji Boeing 720B, které obsluhovaly mimo jiné Londýn, Paříž či Tripolis.

V průběhu osmdesátých let počet letadel společnosti Air Malta překročil desítku a rozrostl se i počet destinací, když k nim přibyl například Tunis či Monastir. K náhradě této letky z osmdesátých let došlo až v průběhu let 2002 – 2007, kdy byly všechny nahrazeny za stroje Airbus A319 a A320.

V současné době je stále 98 % akcií společnosti ve vlastnictví maltské vlády, zbylá dvě procenta vlastní soukromí investoři.

Vaše zkušenosti z letadel Air Malta

1 názor to “Air Malta”

  1. MORAVCOVÁ bEDŘ.
    Březen 14th, 2011 @ 7:48

    Mám tu nejlepší zkušenost. Létáme každý rok v období sepen,září již 7 let. Jedenkrát jsme leteli z Vídně, jinak létáme z Prahy.

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují