Letenky Air France levně z Prahy

levné letenky Air France a pravidla pro zavazadla v letadle

Air France

Air France jsou národní aerolinky, které se řadí mezi ty největší na celém světě. Řadí se k ní i čtyři dceřiné společnosti – Brit Air, CityJet, Régional a Transavia.com France, které operují zejména na vnitrostátních linkách.

Francouzské národní aerolinky disponují 250 stroji, které létají na pravidelných linkách do 248 destinací v 87 zemích světa. Nechybí mezi nimi ani exotické země, jako je třeba Senegal, Mauricius či Haiti.

Air France je zákládajícím členem aliance SkyTeam.

Kam létá Air France přímo z Prahy

Aktuálně můžete s Air France letět přímo z Prahy do Lyonu, Toulouse a Paříže, stačí jen si koupit jejich letenky.

Zavazadla v letadlech Air France

Příruční zavazadla: Cestující v ekonomické třídě si s sebou může vzít maximálně jedno příruční zavazadlo s největšími rozměry 55 cm x 35 cm x 25 cm a největší přípustnou hmotností 12 kg. K tomu si navíc může vzít kabelku, notebook, videokameru či další malinký batůžek.

Odbavované zavazadlo: Pasažér v ekonomické třídě si na linkách po Evropě i do zámoří může přibalit jen jedno, maximálně 23kilogramové zavazadlo. Rovněž platí omezení, že bez předchozího schválení nebude k přepravě přijato zavazadlo, které váží více než 32 kg.

Poplatky u letecké společnosti Air France

V případě zájmu si cestující smí dokoupit druhé odbavované zavazadlo, poplatek činí v závislosti na aktuálním kurzu české koruny cca 1 200 Kč.

Věrnostní program Air France

Letecká společnost Air France spolu pro své pravidelné cestující provozuje věrnostní program Flying Blue. Jeho principem je sbírání prolétaných mílí nejen se společností Air France, ale i dalšími aerolinkami ze SkyTeamu a některými dalšími na virtuální konto.

Po nasbírání určitého počtu mílí je poté možné je proměňovat v různé výhody. Ty se liší v závislosti na dosažené úrovni, v které se daný cestující nachází. Celkem existují čtyři různé úrovně dle počtu odlétaných mílí: Ivory (základní úroveň, která je automaticky přiřazena každému novému členovi programu), Silver (odpovídá úrovni Elite u SkyTeamu), Gold a Platinum (u aliance SkyTeam se rovná levelu Elite Plus.

Míle se vám budou přičítat i tehdy, pokud budete využívat například hotely a autopůjčovny, které s Air France v tomto programu spolupracují. V případě zájmu si míle můžete dokonce dokoupit.

Po dosažení určitého počtu nalétaných mílí můžete požádat o bezplatné letenky, o upgrade cestovní třídy či požádat o další výhody. Ty se liší podle úrovně, do které spadáte:

 • Ivory nenabízí žádné výhody navíc
 • Silver vás opravňuje k přednostnímu nástupu do letadla a zároveň si můžete vzít těžší kufr
 • Gold a Platinum vám navíc zajistí vstup do letištního salónku, kam si s sebou můžete vzít jednu další osobu.

Možnosti platby / jak platit letenky Air France

K platbě objednaných letenek lze využít pouze platební kartu. Společnost Air France akceptuje ty vydávané společnostmi American Express, UATP, Mastercard-Eurocard, Visa i Diners.

Cestování s malými dětmi

Děti do 2 let mohou na vnitrostátních linkách po Francii cestovat zcela zdarma, ovšem za předpokladu, že budou sedět na klíně rodičům. Na mezinárodních linkách pak zaplatí pouze 10 % z ceny letenky. S každou dospělou osobou může cestovat pouze jedno dítě mladší 2 let.

Pro rodiče s malými dětmi rovněž vyplývají ne tři, nýbrž hned čtyři zajímavé výhody. Tu první poznají již při balení svých zavazadel, neboť si mohou přibalit o 10 kg navíc a přímo na palubu letadla s sebou vzít i skládací kočárek. Druhou výhodou je pak přednostní nástup do letadla.

Na letech delších než dvě a půl hodiny je miminku poskytnuta speciální dětská strava a na delších trasách v případě zájmu i kolébka. Pro zabavení malého cestovatele jsou k dispozici sada dárků, která se skládá barevných plyšových zvířátek a dalších hraček.

Slevy z ceny letenky obdrží i děti ve věku 2 – 11 let. V případě vnitrostátních letů sleva dosahuje až 50 %, v případě mezinárodních letů pak až 33 %. Děti již mají nárok na své vlastní sedadlo.

Všechny děti až do 9 let na letech nad dvě a půl hodiny navíc obdrží speciální jídla určená jen jim. Maso i ryby již bývají nakrájené na malé kousky a konzumace je tudíž snadnější. Menu je však nutné objednat alespoň 24 hodin předem. Ke hraní navíc dostanou pastelky, omalovánky a další hry.

Air France se postarají i pro nedoprovázené dítě ve věku od 4 až do 17 let. Nejen v průběhu celého letu, ale i před odletem a po odletu se o něj postará proškolený personál.

Jak ušetřit s letenkami Air France

Díky členství aerolinek Air France v uskupení SkyTeam lze ušetřit nemalé finanční prostředky v případě, kdy na některých linkách využijete partnerské letecké společnosti. Celou cestu si navíc můžete nechat napsat na jednu letenku.

Výhodně si díky společnosti Air France můžete i vypůjčit automobil, neboť mají aerolinky uzavřenu dohodu s autopůjčovnou Hertz. Stejnou dohodu a obdobné výhody nabízejí zákazníkům Air France i některé hotely.

Historie Air France

Aerolinky Air France vznikly již v roce 1933, kdy došlo ke sloučení hned pěti menších leteckých společností. Ty měly již v té době vybudovánu poměrně stabilní síť linek po Evropě a do destinací ve francouzských koloniích, nejen v severní Africe.

Těsně po Druhé světové válce byla společnost Air France znárodněna, načež bylo spuštěno několik nových dálkových linek, mimo jiné do New Yorku. Světové prvenství si Air France připsaly v roce 1974, kdy začaly jako první aerolinky na světě používat letoun Airbus A300.

Poslední výrazný zlom v životě Air France přišel v roce 2004, kdy došlo ke sloučení s holandskou leteckou společností KLM.

Vaše zkušenosti z letadel Air France

1 názor to “Air France”

 1. Jan Hátle
  Únor 18th, 2014 @ 9:45

  Letěli jsme s AF dne 23.1.2014 z NUE přes CDG do PPT (AF-076) premium economy. Ačkoliv jsme objednávali letenky s partnerkou společně, z CDG jsme seděli každý jinde nejen do Los Angeles, ale až do PPT. Cestou zpět z PPT (AF-077)dne 10.2.2014 měly AF zpoždění letu cca 18 hodin. Návazný let z CDG do NUE stejnou společností AF, vyřešila AF tak, že jsme měli letět z CDG do NUE každý jiným letadlem a AF nebylo schopno to vyřešit tak, abychom letěli spolu. Mohu srovnávat servis na palubě s jinými společnostmi. Je špatný a nabídka ještě horší. Za peníze ve třídě premium economy by nabídka občerstvení mohla být podstatně lepší. Jsme rozhodnuti již nikdy Air France k jakýmkoliv letům NEPOUŽÍVAT a nelétat s nimi.

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Napište zkušenosti s Air France
  Zobrazit zkušenosti ostatních cestovatelů

  Air France novinky

  • Nový Boeing pro Air France
  • Již 60. letadlo značky Boeing 777 pro zámořské spoje především na Karibské ostrovy a pro cesty do oblasti Indického oceánu získala společnost Air France. Letoun nabízí 486 sedaček ve 3 třídách. Je zde také 14 křesel pro obchodní třídu, která jsou delší a pohodlnější. Určena jsou zejména pro lety na Réunion. Pohodlí nabízí ale i 422 sedaček ekonomické třídy. Letadlo je šetrnější k životnímu prostředí díky menší spotřebě paliva.

   5. 6. 2012


  • Air France otevírá 1. dubna novou linku Praha – Toulouse
  • Od 1. dubna 2012 nabídne Air France přímé spojení 5 letů týdně mezi Prahou a francouzským Toulouse. Tyto lety budou provozovány v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli Airbusem A320/A319. Otevření této linky zapadá do výrazných změn, které Air France provádí v oblasti odletů z různých oblastí Francie. Cíle jsou ctižádostivé: vytvořit leteckou síť na krátké a střední vzdálenosti a znovu získat tržní podíl ve vysoce konkurenčním prostředí. Na konci března 2012 bude Air France provozovat více než 1200 letů týdně z Marseille, Toulouse a Nice.

   8. 1. 2012


  Spřízněné stránky