Letenky Aerosvit levně z Prahy

levné letenky Aerosvit a pravidla pro zavazadla v letadle

Aerosvit

Aerosvit jsou největší ukrajinské aerolinky se sídlem v Kyjevě, které operují pravidelné linky do destinací nejen v Evropě, nýbrž i v Americe, Africe a Asii. Svoji hlavní základnu mají na letišti Kyjev Boryspil.

Ke svému provozu společnost používá celkem 17 strojů od výrobců Antonov, Boeing a Saab, přičemž dalších 23 letadel flotilu Aerosvitu již brzy rozšíří. Aerolinky Aerosvit nejsou členy žádné letecké asociace.

Kam létá Aerosvit přímo z Prahy

Aktuálně si můžete zakoupit u Aerosvitu pouze letenky na přímý spoj do Kyjeva.

Zavazadla v letadlech Aerosvitu

Cestující v ekonomické třídě si s sebou mohou vzít jedno příruční zavazadlo, jehož rozměry nesmějí přesáhnout 55 х 40 х 20 cm, přičemž maximální povolená hmotnost se liší v závislosti na dané lince. Na letech do Tel Avivu, New Yorku, Toronta, Pekingu, Bangkoku a Dillí smí vážit maximálně 8 kg, na linkách do všech ostatních destinací pak jen 6 kg. Cestující v business třídě mají tyto limity navýšeny na 10 kg, resp. na 15 kg.

Pasažéři v ekonomické třídě si s sebou mohou rovněž vzít jeden kus odbavovaného zavazadla. To smí mít maximální rozměry 50 х 50 х 100 cm a hmotnost 20 kg. Na letech z či do Budapešti a Oděsy je tento limit 23 kg. V případě transatlantických letů smějí zavazadla rovněž vážit nanejvýš 23 kg, mohou však být až dvě.

Poplatky u letecké společnosti Aerosvit

Pokud je vašemu zavazadlu při odbavování zjištěna nadváha, budete přinuceni uhradit za každý kilogram navíc poměrně značný příplatek. Ten se liší v závislosti na vaší lince – čím delší trasa, tím je poplatek vyšší. Výše poplatku začíná na 8 dolarech za kilogram navíc a končí až na 28 dolarech například při letech do Pekingu či do Dillí.

Za poplatek 50 až 200 dolarů (opět v závislosti na délce trasy) je pak rovněž možné dokoupit si druhé odbavované zavazadlo.

Věrnostní program Aerosvitu

Pro své pravidelné zákazníky letecká společnost Aerosvit provozuje věrnostní program Meridian. Cestujícím jsou v něm sčítány prolétané míle, které mohou od určitého počtu proměnit v určité výhody.

Jednat se může například o bezplatné letenky s Aerosvitem, upgrade cestovní třídy či navýšení limitů. Meridian se dělí na tři úrovně:

 • Meridian Classic Style je základní úrovní programu, kam je automaticky zařazen každý cestující, který absolvoval alespoň jeden let se společností Aerosvit. Pro tohoto zákazníka prozatím nejsou připraveny žádné zvláštní výhody.
 • Meridian Silver Style je určený všem cestujícím Aerosvitu, kteří za uplynulý rok prolétali alespoň 30 000 mil. Tito pasažéři se mohou těšit na výhody v podobě například rychlejšího odbavení na letišti, vyšších limitů u zavazadel, či možnosti si jedenkrát zdarma přebukovat termín letu.
 • Meridian Gold Style je nejlukrativnější hodností v programu, pro jejíž dosažení je nutné nalétat za uplynulý rok alespoň 60 000 mil. Cestující s touto hodností jsou přednostně odbaveni, mají přístup do letištních salónků či vyšší limity.

Možnosti platby / jak platit letenky Aerosvitu

Při rezervaci letenek od ukrajinské společnosti Aerosvit je možné provést úhradu online platební kartou. Přijímány jsou karty Visa, Visa-Electron, Maestro, MasterCard, American Express, JCB, Discover, Diner’s Club.

Cestování s malými dětmi

Malé děti do dvou let věku mohou se společností Aerosvit letět s 90% slevou, avšak nemají nárok na samostatnou sedačku. V případě, že chtějí rodiče usadit svého potomka do vlastní sedačky, bude výše slevy dosahovat jen 50 % ze standardní ceny letenky. S každou dospělou osobou smí cestovat maximálně jedno dítě do dvou let věku.

Děti nad pět let věku navíc mohou letět se společností Aerosvit, aniž by je doprovázeli například rodiče. V průběhu letu, jakož i při odbavení a po příletu do cílové destinace se o ně postará proškolený personál Aerosvitu.

Jak ušetřit s letenkami Aerosvitu

Letenky od společnosti Aerosvit patří k těm jednoznačně nejlevnějším na trhu. Je to však daň za úroveň služeb, kterou tyto aerolinky nabízí. Tomu odpovídá i hodnocení od uznávané organizace Skytrax, která Aerosvitu udělila pouhopouhé dvě hvězdičky. Ty mají například i Uzbekistan Airways či Cubana Airlines.

I přesto lze pořídit cenově velmi výhodné letenky z Prahy například do Kyjeva, Dubaje či Bangkoku.

Historie Aerosvitu

Historie samostatných aerolinek Aerosvit sahá teprve do roku 1994, kdy při vzniku spolupracovaly s tehdejší společností Air Ukraine. Svůj provoz zahájily v dubnu téhož roku na linkách z Kyjeva do Oděsy, Soluně, Atén, Larnaky a Tel Avivu. Aerosvit byly rovněž prvními evropskými aeroliniemi, které začaly využívat letiště Suvarnabhumi v thajském Bangkoku.

Mezi nejčernější den Aerosvitu patří 17. prosinec 1997, kdy se jejich letoun Yakovlev Yak-42 zřítil poblíž řecké Soluně. Všech 62 cestujících a 8 členů posádky nehodu bohužel nepřežilo.

Vaše zkušenosti z letadel Aerosvitu

názorů: 3 to “Aerosvit”

 1. stana Hájková
  Prosinec 14th, 2011 @ 21:46

  Mám jen ty nejlepší zkušenosti,letěla jsem do Dubae a nemělo to chybu,tato společnost je nejlepší

 2. Astrejka Klavdia
  Říjen 21st, 2012 @ 21:56

  Jsem moc rada že takova společnost je,leteli jsme už tri krat,a vždy cela naše rodina byla naprosto spokojena.Dekujeme.

 3. L.Dufek
  Březen 26th, 2013 @ 20:55

  letěl jsem s nimi jednou a nechali nás celý den v Kyjevě.Dostal jsem díky tomu na další let.ten zrušili aniž by nás informovali a dodnes nemám peníze zpět.žádná omluva žádná reakce na výzvy.Hrůza

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují