Letenky Aer Lingus levně z Prahy

levné letenky Aer Lingus a pravidla pro zavazadla v letadle

Aer Lingus

Aer Lingus jsou irské nejstarší a (hned po Ryanairu) druhé největší aerolinky se sídlem v Dublinu. Flotila jejich Airbusů létá na pravidelných linkách do destinací v Evropě, Severní Americe a Severní Africe.

Letecká společnost disponuje celkem pěti základnami ve městech Belfast, Cork, Dublin, Londýn Gatwick a Shannon. Ke svému provozu využívá celkem 44 strojů Airbus, přičemž dalších 13 bude v nejbližší době Aer Lingus dodáno. Oficiální stránky letecké společnosti Aer Lingus naleznete na http://www.aerlingus.com


Kam létá AerLingus z Prahy

Aer Lingus létá aktuálně z Prahy pouze do jediného města a to irského Dublinu.


Zavazadla v letadlech Aer Lingus

Každý pasažér si smí vzít jen a pouze jedno příruční zavazadlo. To může vážit maximálně 10 kg a jeho rozměry nesmí přesáhnout 55 cm x 40 cm x 20 cm.

Cestující letící na evropských linkách si s sebou rovněž může vzít jeden kus odbavovaného zavazadla, jehož hmotnost nesmí přesáhnout 20 kg. Za každý kilogram nadváhy bude na letišti účtován poplatek 15 euro. Hmotnost zavazadla však v žádném případě nesmí převýšit 32 kg.

Pro pasažéry v ekonomické třídě do či z USA platí pravidlo jednoho maximálně 23 kilogramového zavazadla, přičemž druhé zavazadlo si lze dokoupit za 40 euro.


Poplatky u letecké společnosti AerLingus

Poplatek za změnu jména na rezervaci činí ve všech případech 100 euro, přičemž ke změně může dojít nejpozději dvě hodiny před plánovaným časem odletu.

Za změny v termínu odletu, itineráři či za změny v destinacích se platí 35 euro v případě letů po Evropě a 75 euro v případě letů do USA. Cestující s tarifem Flexible za změnu rezervace nic neplatí.


Věrnostní program Aer Lingus

Aerolinky Aer Lingus provozují pro své zákazníky věrnostní program Gold Circle Club.

Cestující v ekonomické třídě získávají body za jednotlivé lety, nikoliv za prolétané míle, jak tomu bývá zvykem u ostatních aerolinií. Za zpáteční vnitrostátní let cestující získá 100 bodů, za zpáteční let po Evropě 150 bodů a za let do USA 300 bodů.

K získání výhod je potřeba nasbírat alespoň 2 500 bodů, přičemž následně máte nárok na širší výběr z jídel, přednostní odbavení či na upgrade cestovní třídy.


Možnosti platby / jak platit letenky AerLingus

Pro rezervaci letu s Aer Lingus je nutné vlastnictví kreditní či debetní karty. Akceptována je Visa, Mastercard, American Express a Diners Club. Úhradu letenky lze provést i šekem, speciálním voucherem a v případě objednávky z Irska i v hotovosti.


Cestování s malými dětmi

Děti do 6 měsíců věku musejí sedět na klíně rodičů, přičemž jim není nutné kupovat zvláštní letenku, ale stačí zaplatit poplatek ve výši 20 euro v případě letů na krátkou vzdálenost, resp. 10 % z ceny letenky pro dospělé v případě dálkových letů.

Rodiče s dětmi starými více než 6 měsíců a mladšími než 2 roky si mohou vybrat ze dvou variant. Buď pro ně budou platit stejné podmínky jako pro mladší miminka a jejich potomek bude muset sedět rodiči na klíně, anebo jim lze zakoupit dětskou letenku. Poté jim bude vyhrazena vlastní sedačka speciálně upravená pro malé děti. Pokud není dětský tarif k dispozici, je nutné zakoupit letenku v plné ceně.

Děti starší 2 let musejí letět s vlastní, dětskou letenkou. Pokud se na dané trase nenabízí, je nutné jim objednat plnohodnotnou letenku pro dospělé.


Jak ušetřit s letenkami Aer Lingus

Cestující Aer Lingus mohou těžit z partnerství s autopůjčovnou Hertz. Výrazné slevy z půjčovného jim jsou poskytovány v následujících zemích: Irsko, Velká Británie, USA, Německo, Francie, Španělsko, Itálie, Nizozemí, Polsko a Portugalsko.


Historie Aer Lingus

Aerolinky Aer Lingus byly založeny 15. dubna 1936, přičemž svůj provoz zahájily ještě v témže roce. Zajímavý je i finanční obnos, který měla společnost ve svých počátcích k dispozici – jednalo se o pouhopouhých 100 000 liber! Zajímavý je i název společnosti, který v překladu z irštiny znamená letecká flotila.

Velký rozmach společnost zažila po konci druhé světové války, kdy zprovoznila pravidelné linky třeba do Londýna či do New Yorku. V průběhu osmdesátých a devadesátých let minulého století pak společnost stabilizovala svoje transatlantické lety a postupně přešla na stroje značky Airbus.

Menší problémy Aer Lingus zaznamenal po teroristických útocích v září 2001, kdy musela být společnost kvůli menšímu zájmu o leteckou dopravu zeštíhlena. Za zmínku ještě stojí rok 2006, kdy se aerolinky Aer Lingus neúspěšně pokusil převzít konkurenční Ryanair.


Vaše zkušenosti z letadel AerLingus

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují